Перейти до основного змісту

Ізраїль розпочав нові "масштабні" наземні операції в Газі

Переміщені палестинці зі своїми речами прямують із Бейт-Хануна до Джабалії, через день після відновлення Ізраїльського наступу на Сектор Гази, середа, 19 березня 2025 року. AP

Ізраїльська армія заявила про початок масштабної наземної операції в Секторі Гази, з метою "захоплення оперативного контролю над ділянками спустошеної палестинської території". Це сталося на тлі безуспішного другого раунду непрямих переговорів щодо припинення вогню у Катарі.

Про це пише The Guardian.

Ізраїльські військові заявили, що їхні сили "знищили десятки терористів, ліквідували об'єкти терористичної інфраструктури… і наразі розгорнуті на ключових позиціях".

Офіс прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу через кілька годин після оголошення нових "наземних операцій" повідомив, що "Ізраїль дозволить населенню видавати базову кількість продуктів харчування, щоб уникнути голодної кризи в секторі Газа".

У неділю, 18 травня, Нетаньяху заявив, що Ізраїль відкритий до укладення угоди з ХАМАС, яка передбачає "припинення бойових дій".

"Навіть у цей самий момент переговорна команда в Досі працює над тим, щоб вичерпати всі можливості для угоди… яка включатиме звільнення всіх заручників, вигнання терористів ХАМАС та роззброєння сектору Газа", – йдеться у заяві офісу.

ХАМАС, у свою чергу, звинувачує Ізраїль у небажанні зупинити війну. Представники угруповання заявляють, що ізраїльська сторона вимагає звільнення заручників без припинення бойових дій.

Яка ситуація в Газі

Гуманітарна ситуація в Газі різко погіршується — за повідомленнями місцевих рятувальників, унаслідок нічних обстрілів загинули щонайменше 130 людей, серед них багато жінок і дітей.

Медики у Газі попереджають, що лікарні переповнені, не вистачає ліків, а постраждалих — дедалі більше. Зокрема, у місті Хан-Юніс під авіаудари потрапили житлові будинки та намети для переселенців — серед понад 48 загиблих більшість становлять жінки й діти.

7 жовтня 2023 року угрупування ХАМАС вторглося на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Через військові дії в палестинському анклаві сталася гуманітарна криза та загинули сотні людей. Ізраїль звинувачує ХАМАС у небезпеці, який він становить для країни.

15 січня 2025 року Ізраїль та ХАМАС уклали угоду щодо припинення вогню, яке почало діяти 19 січня 2025 року. Угода складається із трьох послідовних етапів. У першому етапі йдеться про повне припинення вогню, виведення ізраїльських військ із густонаселених пунктів Сектору Гази та звільнення частини заручників. 18 березня 2025 року Сили оборони Ізраїлю та Сили безпеки Ізраїлю заявили про відновлення вогню у Секторі Гази.

17 травня Армія оборони Ізраїлю заявила про новий наступ у палестинському анклаві, щоб ліквідувати ХАМАС та звільнити заручників. Палестина повідомила про 146 загиблих. Бойові дії тривають.

Топ дня
Вибір редакції