Скільки українців підтримують проведення референдуму та обіг зброї. Дані Рейтингу

Опитування
Unsplash

58% громадян України, опитаних Соціологічною групою "Рейтинг", підтримують прийняття закону "Про Всеукраїнський референдум". Водночас 75% опитаних не підтримують права на володіння зброєю.

Про це йдеться у результатах соціологічного дослідження соціологічної групи "Рейтинг", опублікованих 4 лютого.

За інформацією "Рейтингу", прийняття цього закону не підтримують – 28%, не визначилися – 14%. Найбільше закон підтримують на півдні країни – 63%, найбільше не підтримують на заході – 31%.

Рейтинг

Чи підтримують прийняття закону про референдум

Ініціативу з надання громадянам України законодавчого права на приватне володіння вогнепальною зброєю підтримують 23%, не підтримують – 75%. Згідно з опитуванням, найбільше підтримки ініціатива отримала на півдні країни та центрі – 24%, найбільше не підтримують на сході – 76%.

Рейтинг

Підтримка ініціативи на право приватного володіння зброї

Згідно з результатами опитування, 89% опитуваних людей підтримують акції протестів з вимогою зниження тарифів, 10% – проти. У "Рейтингу" зазначають, що при цьому, 36% опитаних вважають, що найбільшу відповідальність за підвищення тарифів несе Кабінет міністрів, 29% покладають відповідальність на Верховну раду, 24% – на президента. 

Рейтинг

Хто несе відповідальність за підвищення комунальних тарифів

"Третина опитаних українців (30%) очікують, що 2021 рік буде кращим за попередній. Стільки ж вважають, що він буде гіршим (31%). 34% респондентів не чекають змін у новому році. З початку січня очікування стали більш песимістичними (у перші дні січня тих, хто очікував, що рік буде кращим, було 52%)", – йдеться у результатах опитування.

Ідею розпуску Парламенту та дострокові перевибори підтримують 63%, не підтримують – 30%. Відставку уряду і призначення нового Кабміну підтримують 62% опитаних, не підтримують – 29%. Ідею відставки президента та призначення дострокових виборів підтримують 50%, не підтримують 46%.

Як зазначають у Рейтингу, протягом останніх двох місяців підтримка дострокових парламентських виборів зросла з 58 до 63%, президентських – з 39 до 50%, обрання нового КМУ – з 60 до 62%.

"Результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" показали, що 73% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 17% – у правильному, 10% – не визначилися", – додається у результатах дослідження. 

Довідка: опитування було проведене 2-3 лютого 2021 року серед 2000 респондентів громадян України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Опитування відбувалося методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Похибка опитування не більше 2,2%.

Що відомо

  • Понад половина опитаних соцслужбою "Рейтинг" українців сподівається, що 2021 рік буде кращим за попередній і дивиться на нього з оптимізмом.
  • Станом на кінець 2020 року більшість українців почуваються щасливими попри економічні негаразди та епідемію COVID-19, однак рівень щастя є найнижчим у порівнянні з останніми роками.
  • 20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком року. Водночас 42% - назвали українського лідера "розчаруванням року".
  • За даними Київського міжнародного інституту соціології, серед політичних лідерів найбільше українці довіряють столичному меру Віталію Кличку та президенту Володимиру Зеленському.
  • Також за дослідженням КМІС, 57% громадян України не готові брати участь у будь-яких акціях масового протесту.