Понад половина українців очікує, що 2021 рік буде кращим за попередній

Опитування
УНІАН

Понад половина опитаних соцслужбою "Рейтинг" українців сподівається, що 2021 рік буде кращим за попередній і дивиться на нього з оптимізмом. Крім цього, новорічне привітання президента Володимира Зеленського позитивно оцінили 43% опитаних.

Результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" показали, що більшість опитаних українців — 52%, очікують, що 2021 буде кращим за попередній. Водночас 27% респондентів не очікують змін в новому році, а 18% вважають, що 2021 буде гірше 2020. Кращі очікування у молоді та жінок.

Крім цього, 74% опитаних українців дивляться в новий 2021 з оптимізмом, і тільки 18% — з песимізмом. Більш оптимістичними у своїх очікуваннях є жителі Києва, і західних областей.

Українці також дали оцінку новорічному привітанню президента. Так, з-поміж 70% респондентів, які бачили новорічне привітання Володимира Зеленського, 43% оцінили його позитивно, 35% — нейтрально, 21% — негативно. Останніх найбільше серед жителів сходу та старших опитаних.

Довідка. Опитування проводилося в період з 2 по 4 січня серед населення України віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Опитування проводилося методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Що відомо

  • За даними опитування соціологічної групи "Рейтинг", 56% респондентів відзначили, що найулюбленішим серед новорічних свят для них є Різдво. 28% сказали, що це Новий рік, 6% — День Святого Миколая, 3% — Старий Новий Рік.