Перейти до основного змісту

Агентство Moody's знизило бездоганний кредитний рейтинг США вперше з 1919 року

Прапор США. AP

Агентство Moody's у п’ятницю, 16 травня, знизило бездоганний суверенний кредитний рейтинг США через побоювання щодо зростання боргу країни в розмірі 36 трильйонів доларів. Зниження бездоганного кредитного рейтингу США відбулося вперше з 1919 року. Це може ускладнити зусилля президента Дональда Трампа щодо зниження податків та вплинути на світові ринки.

Про це повідомляє Reuters.

Вищий рейтинг AAA присвоїли Сполученим Штатам 106 років тому — 1919 році, але тепер уперше Moody's знизило його до AА1. Серед головних причин зниження бездоганного рейтингу — держборг у 36 трлн доларів, високі витрати на виплати за ним і бюджетний дефіцит.

Moody's стало останнім із трьох найбільших рейтингових агентств США, хто знизив кредитний рейтинг країни. Агентство Standard & Poor's зробило це у 2011 році, Fitch Ratings — у 2023 році.

“Адміністрації та Конгрес США, що змінювали одне одного, не змогли домовитися про заходи, спрямовані на зміну тенденції великих щорічних бюджетних дефіцитів і зростання процентних витрат”, — заявило агентство Moody's у п'ятницю.

Ця заява викликала критику з боку людей, близьких до Трампа.

Директор із комунікацій Білого дому Стівен Чунг розкритикував головного економіста Moody's Марка Занді. Чунг заявив, що той є послідовним прихильником демократів і опонентом Дональда Трампа.

Колишній старший економічний радник Трампа та економіст Heritage Foundation Стівен Мур, назвав цей крок “обурливим”.

“Якщо державні облігації, підтримані США, не є активом з рейтингом ААА, то що ж тоді є?” — сказав він Reuters.

Заступник прессекретаря Білого дому Куш Десаї заявив, що до проблем економіки США призвела політика адміністрації Джо Байдена.

“Якби у Moody's була хоч якась репутація, вони б не мовчали, поки розгорталася фіскальна катастрофа останніх чотирьох років”, — заявив Десаї.

З моменту свого повернення до Білого дому 20 січня Трамп заявляв, що збалансує бюджет, тоді як його міністр фінансів Скотт Бессент неодноразово заявляв, що нинішня адміністрація прагне знизити витрати на фінансування уряду США, нагадує Reuters.

Але спроби адміністрації збільшити доходи та скоротити витрати поки що не змогли переконати інвесторів, відзначає агентство.

Спроби Трампа скоротити витрати через Департамент ефективності уряду Ілона Маска не досягли початкових цілей. А спроби збільшити доходи за допомогою тарифів викликали занепокоєння щодо торговельної війни та глобального спаду, що сколихнуло ринки, пише Reuters.

Інвестори використовують кредитні рейтинги для оцінки профілю ризику компаній та урядів, коли вони залучають фінансування на ринках боргового капіталу. Як правило, чим нижчий рейтинг позичальника, тим вищі його витрати на фінансування.

Топ дня
Вибір редакції