Тимчасовий президент Сирії Ахмед аль-Шараа відвідав Францію та зустрівся з президентом Еммануелем Макроном. Для лідера Сирії це перший офіційний візит до країни Європи.
Про це повідомляє Єлисейський палац.
Під час зустрічі президент Франції та тимчасовий президент Сирії домовились, що новий уряд Сирії "захистить усіх сирійців" від насилля після нещодавніх нападів на групи меншин у Сирії.
Також Макрон та аль-Шараа домовились, що Сирія протистоятиме виробникам наркотиків у країні.
"Ми співпрацюватимемо у сфері боротьби з тероризмом. Я розраховую на вас", — сказав Еммануель Макрон Ахмеду аль-Шараа під час спільної пресконференції.
Ахмед аль-Шараа повідомив, що ведуться "непрямі переговори" з Ізраїлем щодо припинення атак на територію Сирії, її інфраструктуру та громадян. 16 квітня влада Ізраїля заявляла, що залишить свої війська на тимчасово окупованій території Сирії на "невизначений час". Саму окуповану територію Ізраїль називає "зонами безпеки".
Еммануель Макрон також назвав ізраїльські удари в Сирії "поганою практикою" та заявив, що вони не гарантуватимуть "довгострокову безпеку Ізраїлю". "Ви не можете забезпечити безпеку своєї країни, порушуючи територіальну цілісність своїх сусідів", – сказав він.
"Безпека сирійців є пріоритетом для нас. Майбутнє Сирії буде відбудоване тими сирійцями, які повернуться додому", — заявив тимчасовий президент Сирії.
Еммануель Макрон, своєю чергою, повідомив, що буде лобіювати у Європейському Союзі поступове зняття санкцій із Сирії та закликав США до такої ж політики щодо Сирії.
У березні стало відомо, що після повалення режиму Башара Асада у Сирії, до країни повернулось понад мільйон людей. За прогнозами ООН, до кінця року ця кількість може сягнути 3,5 мільйона.
На початку березня у сутичках між силами безпеки та прихильниками Асада у приморських районах біля міста Латакія загинуло понад тисяча сирійців. Прихильні до Асада бойовики намагались повстати проти перехідного уряду у Сирії. Вони нібито атакували лікарню у місті Латакія. Серед бойовиків були алавіти — представники шиїтської групи в ісламі. До алавітів належить президент-утікач Башар Асад.
Що відомо про повалення режиму Асада в Сирії
Сирійські повстанці зранку 8 грудня 2024 року оголосили про звільнення Дамаска. Президент країни Башар Асад покинув столицю. Reuters, посилаючись на дані сервісу Flightradar24, а також на двох неназваних співрозмовників у Сирії повідомляло, що літак Асада міг зазнати трощі. Однак агентству не вдалося підтвердити, що на борту міг бути Башар Асад.
За даними ГУР Міноборони України, інформацію про "смерть" президента Сирії Башара Асада в авіакатастрофі поширила РФ, щоб прикрити свою операцію з його порятунку.
Прем'єр-міністр Сирії Мухаммад Газі аль-Джалалі заявив, що готовий співпрацювати з будь-яким керівництвом, обраним сирійським народом, та вживати будь-яких заходів щодо передачі влади.
У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що у результаті переговорів з низкою сирійських повстанців Башар Асад вирішив передати владу "мирним шляхом" та покинув країну.
Увечері 8 грудня російські державні ЗМІ повідомили з посиланням на джерела про те, що Асад, який залишив Сирію після взяття повстанцями Дамаска та інших великих міст, прибув до Росії, де отримав притулок — це рішення ухвалене Володимиром Путіним.