Народний депутат та пʼятий президент України Петро Порошенко заявив, що вимагає від уряду провести змістовну зустріч для детального ознайомлення з угодою щодо надр. Проте зазначив, що не голосуватиме проти ратифікації.
Про це він розповів в ефірі Суспільного.
"Я твердо наголошую, що ми вимагаємо негайної зустрічі з прем'єр-міністром, з переговорною командою для того, щоб нам надали можливість ознайомитися і переконатися в змістовній частині цієї угоди", — сказав Порошенко.
Він каже, що ця угода із США "є абсолютно стратегічною для майбутнього України" та наголосив, що без активної участі США Україні буде "майже неможливо" добитися припинення війни, припинення вогню і довгоочікуваного сталого миру.
Порошенко розповідає, що члени фракції "Європейська Солідарність" домовилися зустрітися після зустрічі з урядовцями, та сформувати свою позицію та пропозиції.
"Ми вийдемо публічно з нашою позицією, і точно народ буде знати, як буде голосувати наша фракція, і які пропозиції ми висунемо для того, щоб забезпечити позитивне наше голосування. Я з власного досвіду хочу сказати, що за 10 хвилин, навіть за 16 хвилин, сидячи на стільці, обговорити весь комплекс проблем неможливо", — сказав він.
Відповідаючи на питання, чи голосуватиме проти ратифікації, Порошенко сказав: "Ні".
Раніше стало відомо, що міністерка економіки України Юлія Свириденко, зустрінеться з народними депутатами Верховної ради перед голосуванням за ратифікацію угоди із США про надра.
Окрім того, 6 травня Комітет Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва підтримав ратифікацію за основу та в цілому угоди про надра із Сполученими Штатами.
Що відомо про підписання угоди про надра
У ніч на 1 травня Україна та США підписали стратегічну угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови та партнерство у сфері критичних корисних копалин й вона стосується 57 мінералів. Вона встановлює політичні параметри співпраці. Водночас чимало деталей будуть прописані у наступній, "технічній угоді".
Американський президент Дональд Трамп заявив, що підписання угоди про надра, "захистить" інвестиції США та фінансову допомогу, яку Вашингтон надає Києву. На його думку, угода "можливо" сприятиме припиненню війни РФ проти України. Держсекретар США Марко Рубіо також назвав угоду "кроком до припинення війни".
Президент Володимир Зеленський заявив, що угода про економічне партнерство між країнами, це "практичний результат" перемовин з Трампом у Ватикані.
Після підписання угоди видання Kyiv Post з посиланням на джерела повідомило, що адміністрація Трампа схвалила експорт зброї до України на щонайменше 50 мільйонів доларів.