Національне антикорупційне бюро заявляє, що виконувач обов'язків керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Максим Грищук 25 січня відновив розслідування у справі "Роттердам+". Також НАБУ просить генпрокурорку Ірину Венедіктову замінити старшого прокурора у групі, що розслідує цю справу.
"Доводи НАБУ про недопустимість обраного способу процесуальної поведінки старшого групи прокурорів було підтримано в.о. керівника САП, який 25 січня відновив розслідування у справі", – йдеться у повідомленні пресслужби НАБУ.
Відомство просить генеральну прокурорку Ірину Венедиктову змінити старшого групи прокурорів, що здійснюють процесуальний нагляд у справі "Роттердам+", аби забезпечити ефективне розслідування "однієї із найбільших корупційних схем в історії України".
"Однак, змінити старшого групи прокурорів може наразі лише керівництво Офісу Генерального прокурора, яке уникає постановлення рішення з цього приводу і не надає власної незалежної оцінки діям і рішенням згаданого прокурора, тим самим унеможливлюючи проведення подальшого неупередженого розслідування", – додали у НАБУ.
21 січня у НАБУ повідомляли, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура вдруге закрила справу про штучне завищення ціни на газ та електроенергію за формулою "Роттердам +".
Що відомо
- У справі йдеться про встановлення збитків за перший період (2016-2017 рр.) дії формули "Роттердам+". У НАБУ стверджують, що збитки за весь період дії "Роттердам+" склали 39 млрд грн.
- 24 вересня Вищий антикорупційний суд підтвердив законність рішення САП про закриття справи "Ротердам +". Суд визнав, що прокурор САП ухвалив рішення про закриття справи в повній відповідності до чинного законодавства і після належного аналізу всіх зібраних слідством за 3,5 роки матеріалів.
- 15 грудня 2020 року в НАБУ заявили, що доказів у справі Роттердам+ достатньо для завершення досудового слідства та передачі справи до суду.
- 17 грудня Антимонопольний комітет закрив так звану справу "Роттердам+", відкриту через ознаки порушення НКРЕКП законодавства про захист економічної конкуренції, через брак доказів.
- 14 січня Шостий апеляційний адміністративний суд Києва підтвердив законність дій детективів під час розрахунку збитків у справі "Роттердам+"