АМКУ закрив справу "Роттердам+" через брак доказів

АМКУ закрив справу "Роттердам+" через брак доказів

АМКУ закрив справу "Роттердам+" через брак доказів Facebook

Антимонопольний комітет закрив так звану справу "Роттердам+", відкриту через ознаки порушення НКРЕКП законодавства про захист економічної конкуренції щодо розрахунку ринкової ціни електроенергії у 2016-2017 роках через недоведеність порушення.

Як повідомляється на сайті АМКУ, справу порушували за інформацією, наданою НАБУ.

"У бюро зазначали, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) протягом 2016-2017 років проводила розрахунок прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії (ОРЦ) з порушенням алгоритму, визначеного Порядком ОРЦ, шляхом ручного коригування прогнозованої ОРЦ за попередній розрахунковий період на користь теплоелектростанцій", – зазначається у повідомленні.

В Антимонопольному комітеті зазначили, що порушення алгоритму могло свідчити про повернення до "ручного режиму" та суб’єктивного ціноутворення для теплових електростанцій. Це могло надати ТЕС переваги у порівнянні з іншими учасниками ринку, зокрема, атомними електростанціями.

Зрештою в АМКУ дійшли висновку, що цінова конкуренція на ринку генерації у моделі ринку, яка існувала до 01 липня 2019 року, у зв’язку зі значним державним впливом була обмеженою.

"Протягом 2016-2017 рр. не відбулося суттєвої зміни часток суб’єктів господарювання на ринку. Жодного з крупних гравців не було усунуто з ринку. Показники фактичної рентабельності усіх видів генерації у 2017 році засвідчили тенденцію до зниження у порівнянні із попереднім роком. Жодна експертиза, наявна в матеріалах справи, не встановлює факту та розміру збитків, завданих учасникам ринку генерації електричної енергії, тобто потенційним конкурентам ТЕС", – йдеться у повідомленні.

Відтак в Антимонопольному комітеті дійшли висновку, що зібрані у справі докази не підтверджують інформацію про те, що дії НКРЕКП призвели до надання окремим суб’єктам господарювання або групам суб’єктів господарювання пільг чи інших переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів.

Що відомо

  • Раніше в НАБУ заявили, що доказів у справі Роттердам+ достатньо для завершення досудового слідства та передачі справи до суду.
  • 17 листопада Апеляційна палата ВАКС закрила одне з проваджень у справі "Роттердам+" за позовом колишнього народного депутата Віктора Чумака. Водночас розслідування справи продовжується.
  • Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу "Роттердам+" 27 серпня 2020 року через відсутність достовірних та вичерпних доказів провини підозрюваних.
  • 24 вересня Вищий антикорупційний суд підтвердив законність рішення САП. Суд визнав, що прокурор САП ухвалив рішення про закриття справи в повній відповідності до чинного законодавства і після належного аналізу всіх зібраних слідством за 3,5 роки матеріалів.
  • Після цієї заяви Нікопольський завод феросплавів Ігоря Коломойського і Центр протидії корупції подали позов до Вищого антикорупційного суду проти закриття справи. 25 вересня їхні заяви об'єднані в загальне провадження.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди