Черкаському музею передали старовинний "Апостол"

Черкаському музею передали старовинний "Апостол"

Черкаському музею передали старовинний "Апостол" Суспільне Черкаси

Старовинну богослужбову книгу "Апостол" передали художньому музею. Їй понад три століття і написана вона старослов’янською мовою. Про це розповіла Суспільному наукова співробітниця музею Ірина Шамрай.

Церкву, в якій зберігався стародрук, знищили дотла за радянської влади. Книгу врятувала родина із Хмельниччини. Тепер вона відкрита і для черкащан.

Книга на суботуСуспільне Черкаси

Стародрук – церковний апостол – досліджує в залі ікон заслужений художник України та реставратор Віктор Крючков:

"Цей екземпляр дуже цінний. Щоб його об’єктивно оцінити, необхідно, щоб його дослідили спеціалісти, котрі знаються на таких речах", – зазначив він.

Нині, зі слів реставратора, вже відомо, що книга була виготовлена в кінці вісімнадцятого – на початку дев’ятнадцятого століття. Головне джерело інформації – сторінки книги:

"Тоді паперовий лист ділився на четвертушки, і на кожному ставився водяний знак тієї майстерні, де виготовлявся папір і того майстра, який його виготовляв".

Книга на суботуСуспільне Черкаси

Зі слів наукової співробітниці Ірини Шамрай, до того, як потрапити в музей, книга зберігалася у родині її колеги – працівниці художнього музею:

"Ця книжка зберігалася довгі роки. Вона дісталася Ользі Тимофіївні від її мами – Ольги Терентіївни. Тоді систематично і масово знищувалося духовенство: тоді таке завдання було у влади – до 37-го року стерти із лексикону радянської людини все, що стосувалося релігії".

Книга на суботуСуспільне Черкаси

Попри всі негаразди і перешкоди, книгу все ж вдалося вберегти від знищення:

Ікони, богослужбові книжки, церковний реквізит деякі родини зуміли зберегти. Ця книжка зберігалася в родині Олександри Андріївни – мами Ольги Терентіївни. Ми даємо їй друге життя.

Нині у музеї досліджують та вивчають книгу, але вона доступна також і для відвідувачів.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше