У фондосховищі Черкаського художнього музею оновлюють меблі

У фондосховищі Черкаського художнього музею оновлюють меблі

У фондосховищі Черкаського художнього музею оновлюють меблі Суспільне: Черкаси

Стелажі, шафи та тумби оновили у фондосховищі Черкаського художнього музею. Про це Суспільному розповіла директорка закладу Ольга Гладун.

Старі меблі у сховищах музею почали демонтувати торік, розповіла заступниця директорки закладу Світлана Савісько.

"Ми все вже закупили у 2020-му році, частково замінили, але це процес не швидкий, тому що потребує демонтажу, старого обладнання, потрібно зняти картини, якісно їх заскладувати, потім поставити нове обладнання і повернути роботи назад. Ми отримали стелажі, шафи, тумби у кількості 28 предметів для оновлення часткового".

худмуз нові полкиСуспільне: Черкаси

Обладнання не всього фондосховища замінять, а лише у шести фондосховищах

Одну з уже впорядкованих кімнат показала Суспільному Олена Боримська. У музеї жінка відповідає за зберігання фондів. Розповіла, що на шести нових стелажах розмістили три сотні картин.

худмуз нові полкиСуспільне: Черкаси

За словами директорки художнього музею Ольги Гладун, тепер доступ до речей став більш вільним та зручним.

"Місця було мало, не використовували верхній рівень, а тепер ми маємо можливість зберігати окремо одяг. Є у нас спеціальний інструмент для гобеленів і килимів, які накручуються, не мнуться, тепер їх буде легше обробляти, бо кожного року ми обробляємо від молі".

Стан музейного обладнання має важливе значення, адже в ньому зберігається державний фонд України.

худмуз нові полкиСуспільне: Черкаси

"Національний фонд, який ми зберігаємо – це ікони, твори мистецтва, які є неоціненним спадком нашої держави і вони мають зберігатися у належних умовах, тобто температурно-вологісний режим, освітлення, має бути відповідне".

Кошти на закупівлю обладнання для зберігання музейних фондів спрямували з обласного бюджету, розповіла начальниця управління культури та охорони культурної спадщини Людмила Фіть.

За її словами, на початку 2020-го року Черкаська обласна рада ухвалила рішення про внесення змін до бюджету і розподіл залишкових коштів 00.56 Таким чином спрямували 250 тисячгривень

Авторка Наталія Старинець

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди