П’ять днів до закінчення. На Прикарпатті триває конкурс "Культура. Туризм. Регіони"

П’ять днів до закінчення. На Прикарпатті триває конкурс "Культура. Туризм. Регіони"

П’ять днів до закінчення. На Прикарпатті триває конкурс "Культура. Туризм. Регіони"
З відкритих джерел

1 лютого завершується подача заявок на конкурс "Культура. Туризм. Регіони". Про це Суспільному Карпати повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

Ідеї для проєктів мають бути у напрямку або культурно-туристичних маршрутів, або локальних музеїв, або мають стосуватися проведення локальних фестивалів.

"Український культурний фонд є найбільшим в Україні, хто підтримує проєктну практику. У переможців є шанс отримати до одного мільйона гривень. Ініціативи для проєктів дуже різні: від фестивалів (нових і чинних) до туристичних маршрутів", - розповів Ігор Мельничук.

Серед заявників є Ямницька територіальна громада, яка об’єдналася з Івано-Франківською ТГ для спільного проєкту – веломаршруту. Ця ідея унікальна тим, що передбачає ознакування мережі веломаршрутів, говорить проєтна менеджерка Ямницької громади Мар’яна Підгаєцька: "Це має приваблювати туристів Галичини, створювати нову і безпечну велоінфраструктуру. Ми збираємося популяризувати велорух серед мешканців та гостей регіону. Маршрут буде проходити через 48 об’єктів культурної спадщини княжої доби, показуватиме природні ландшафти та атракції громад Галичини".

Досвід співпраці кількох територіальних громад над одним проєктом підтримується Українським культурним фондом, бо робота виходить за межі та інтереси однієї громади, підкреслює Ігор Мельничук. Це вже субрегіональний рівень – бо при реалізації такого проєкту девіденди будуть отримувати кілька ОТГ. Такий досвід популярний у країнах ЄС.

Одна заявка з десяти отримає перемогу, зауважують в Агенції розвитку. Якщо ж проєкт не переможе цього разу на конкурсі "Культура. Туризм. Регіони" від УКФ, то його можна подавати й у настіпні роки та на інші конкурси. По закінченні відбору кожний проєкт отримає оцінку та коментарі до роботи. Це теж варто врахувати для доопрацювання в наступному конкурсі.

На початок