Які субсидії отримують херсонці і чи вистачає їх, щоб сплатити за комунальні послуги

Які субсидії отримують херсонці і чи вистачає їх, щоб сплатити за комунальні послуги

Які субсидії отримують херсонці і чи вистачає їх, щоб сплатити за комунальні послуги
Суспільне Херсон

67 тисяч домогосподарств на Херсонщині користуються житловою субсидією. У грудні 2020 вона становила 73 млн. грн. Скільки отримують херсонці допомоги від держави і чи вистачає її для того, щоб сплатити за комунальні послуги - розбиралось Суспільне.

Наталя Курочик користується субсидією. Жінка говорить, що намагається вчасно сплачувати, щоб борг не накопичувався. Додала, якщо сьогодні не сплатиш, то завтра вже не буде з чого платити.

Усі тарифи і показники лічильників за останні роки Наталія Курочик записує у зошит. Занотовує, і скільки отримує взимку субсидії. Розказує, що у січні 2020-го субсидія була 1400 грн. і їй майже вистачило оплатити усі комунальні послуги. Цього сезону отримала у грудні 495, а у січні 475 грн. , а сплатити треба близько 3 тис. грн.:

"Щомісяця рахуємо. Вираховуємо ці копійки. Ці 100 кВт 90 грн., а ці вже 1,68 . Начебто копійки, але виходить велика сума".

У січні на 100 грн. менше, ніж у грудні отримав субсидії Альберт Цівель. Розказує, що пенсії і його, і дружини замалі і їх ледь вистачає на життя:

"У грудні мені принесли субсидію 1008 грн., коли за опалення необхідно було сплатити 1000, а ось у січні субсидії 900, а сплатити – 1753. Розумієте, субсидія меншає, а комуналка більшає".

5 років субсидією користується пенсіонерка Ірина. Отримує її і влітку. Каже, що після оплати комунальних послуг на життя залишається 300 грн:

"Субсидії і пенсії – це всього у мене виходить 3200, а 2800 я сплачую за комунальні послуги. Слава Богу, що є діти, які можуть допомогти. Якщо не буде субсидії, буду мати борги. У мене мінімальна пенсія. Нащо її вистачить?"

Які субсидії отримують херсонці і чи вистачає їх, щоб сплатити за комунальні послуги
Суспільне Херсон

У Анастасії Храмарової пенсія 3 363грн. і субсидії вона не отримує. Мешкає у двохкімнатній квартирі – 45 кв.м, тут прописаний її син, який живе окремо. Розказує, що рятує дача, на якій вирощує овочі, а потім продає їх:

"При пенсії 2960 грн могли б дати субсидію, а в мене 3363. Це мені сказали, коли я хотіла оформити субсидію. Ось виходить 3300 – це така сума велика, що мені не положено субсидії".

Директорка департаменту соціального розвитку Херсонської ОДА Вікторія Рильська розповіла, яким чином вираховується розмір субсидії:

"Ми беремо до розрахунку всі ті показники, згідно з якими призначається житлова субсидія. Зокрема, основним показником є визначення сукупного доходу домоволодіння. Беруться доходи всіх зареєстрованих в домоволодінні осіб. Потім беруться показники площі, показники індивідуально до споживання по кожному підприємцю, який надає послуги і застосовуються відповідні коефіцієнти, які для всіх областей України різні і розраховується формульним методом субсидія".

На початок