Перейти до основного змісту
Рада хоче збільшити ліміт безподаткового пересилання товарів з-за кордону

Рада хоче збільшити ліміт безподаткового пересилання товарів з-за кордону

Рада хоче збільшити ліміт безподаткового пересилання товарів з-за кордону
. Ілюстративне фото: pixabay

Верховна рада зробила крок до внесення змін до Податкового кодексу, які збільшують базу оподаткування на ввезення товарів для приватних осіб до 150 євро. Таким чином, у разі остаточного прийняття законопроєкту, оподатковуватимуться товари від 150 євро, а не від 100, як відбувається нині.

Відповідний законопроєкт в першому читанні підтримали 346 депутатів на засіданні 27 січня.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту №4278 щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, розвиток електронної комерції "породив і розвиток маніпуляцій, пов’язаних з уникненням проходження належного митного контролю".

"Зокрема, підміни інвойсівУ міжнародній комерційній практиці документ, що надається продавцем покупцеві та містить перелік товарів і послуг, їхню кількість та суму коштів, яку покупець має за них сплатити., зазначення недостовірного найменування товарів у відправленнях тощо. У зв’язку з цим, багато країн переглядають умови для пересилання міжнародних відправлень в бік запровадження додаткового контролю", — йдеться у документі.

Згідно з ним, законопроєктом пропонується збільшити базу податку на ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях на адресу одержувача-фізичної особи зі 100 євро до 150 євро.

Зазначається, що зменшення у 2019 році ліміту на безподаткове пересилання міжнародних поштових та експрес-відправлень до України зі 150 євро до 100 євро "було неефективним". При цьому функція сплати податку покладатиметься на операторів поштового зв’язку та експрес-перевізників. Автори обіцяють, що законопроєкт полегшить та зробить прозорим обмін міжнародними поштовими та експрес-відправленнями, а також призведе до збільшення митних платежів.

Автори додали, що найбільшими інтернет-продавцями у сфері електронної комерції є Alibaba, AliExpress, Amazon і eBay, і вони "вже давно адаптували свої ресурси, щоб полегшити здійснення покупок для іноземних покупців".

Що відомо

  • У Міністерстві цифрової трансформації заявили про намір запровадити в Україні видачу офіційної електронної пошти громадянина разом із паспортом.

Читайте також

Трудові книжки, пенсійний фонд та відповідальність за насильство. Які плани має Рада

Як шахраї змушують людей надавати персональні дані. Пояснює експерт

Головпоштамт: історія інформаційного серця старого Києва

Топ дня

Вибір редакції

На початок