"Жодних котлет і радянського підходу". Міносвіти запустить проєкт з перепідготовки кухарів

"Жодних котлет і радянського підходу". Міносвіти запустить проєкт з перепідготовки кухарів

"Жодних котлет і радянського підходу". Міносвіти запустить проєкт з перепідготовки кухарів
. РОДА

Міністерство освіти та науки у вересні 2021 року розпочне пілотний проєкт зі зміни програми навчання кухарів та кондитерів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.

Як повідомляють у МОН, пілотний проєкт буде запущено на базі двох київських училищ. Планується, що одним із них має стати Київське вище професійне училище швейного та перукарського мистецтва.

За словами заступника міністра освіти і науки Ігоря Гарбарука, наразі учні-кухарі вчаться за освітнім стандартом 2007 року.

"Ми хочемо подолати розрив між підготовкою кваліфікованих робітників у профтехах і тим, чого реально потребує ринок праці. Проєкт, який плануємо запустити восени, триватиме кілька років і охопить новою програмою весь навчальний курс для учнів пілотних груп”, – розповів Габарук.

Крім цього викладачі обох закладів мають пройти підвищення кваліфікації. 

У міністерстві зазначили, що працюватиме над зміною системи навчання кухарів та кондитерів разом з амбасадором реформи професійної освіти, кулінарним експертом і шеф-кухарем Євгеном Клопотенком.

“Це лише перший етап реформи, мета якої зробити професію кухаря престижною та крутою. Ми створюємо зразкове професійне училище, досвід якого стане прикладом для професійних училищ по всій Україні. На першому етапі студентів забезпечили комфортними умовами для навчання та сучасною технічною базою. На черзі створення нової навчальної програми рівня провідних світових кулінарних шкіл. Жодних котлет і радянського підходу до навчання”, – зазначив Клопотенко.

Що відомо

  • З 1 січня 2021 року набрав чинності санітарний регламент для закладів середньої освіти.
  • Міносвіти доручило вищим навчальним закладам визначати критерії для видачі дипломів з відзнакою.
  • У Міністерстві освіти і науки повідомили про появу Telegram-каналів і Facebook-сторінок, які використовують графіку відомства та поширюють фейкову інформацію.
На початок