Мінцифри навчатиме держслужбовців основ кібергігієни за допомогою серіалу

Мінцифри навчатиме держслужбовців основ кібергігієни за допомогою серіалу

Мінцифри навчатиме держслужбовців основ кібергігієни за допомогою серіалу
. Ілюстративне фото

Міністерство цифрової трансформації та координатор проєктів ОБСЄ в Україні запустили освітній серіал "Основи кібергігієни" для держслужбовців. Після перегляду всіх серій та фінального тестування кожен отримає сертифікат.

Як зазначено на сайті Мінцифри, серіал доступний у безкоштовному доступі на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта

"Освітній серіал рекомендується державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування. Після перегляду всіх серій та складання фінального тестування кожен отримає сертифікат, що засвідчує успішне проходження базового курсу з цифрової грамотності обсягом 0,33 кредиту ЄКТС", — зазначили у пресслужбі відомства.

У Мінцифри зазначили, що перегляд освітнього серіалу дозволить

  • знати й застосовувати правила кібергігієни на роботі й у повсякденні;
  • розуміти суть соціальної інженерії та психології впливу;
  • безпечно користуватися браузером та загалом мережами Wi-Fi;
  • розмежовувати використання особистої та службової поштових скриньок;
  • розбиратися у використанні програмного забезпечення;
  • вміти відповідально поширювати інформацію в соціальних мережах;
  • опанувати правила безпечної роботи з мобільними пристроями;
  • ознайомитися з роллю фізичної безпеки в кіберзахисті організації;
  • розбиратися у видах маніпуляцій з інформацією у кіберсфері.

"Сьогодні публічні службовці спільно працюють над документами в інтернеті, шукають інформацію в соціальних мережах і обмінюються даними за допомогою застосунків у телефоні. Вони мають знати, як взаємодіяти правильно та безпечно. Тому актуальність курсу "Основи кібергігієни" є очевидною. Безумовно, він стане платформою для запровадження в Україні кращих європейських практик професійного навчання публічних службовців з питань кібергігієни та кібербезпеки", — зазначила голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина.

Освітній серіал розробили у співпраці з Національним агентством України з питань держслужби та Українською школою урядування в рамках проєкту "Посилення спроможностей українських державних органів у сфері кібергігієни та кібербезпеки". Цей проєкт реалізовується Координатором проєктів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки урядів Великої Британії та Німеччини. 

Що відомо

  • У 2021 році у додатку Міністерства цифрової трансформації "Дія" мають з'явитися цифровий підпис, електронний лікарняний, можливість онлайн змінювати реєстрацію та реєструвати послуги для ФОП.

На початок