Міністр закордонних справ Угорщини відвідає Україну

Міністр закордонних справ Угорщини відвідає Україну

Міністр закордонних справ Угорщини відвідає Україну
. Фото: УНІАН

Міністр зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини Петер Сійярто 27 січня відвідає Україну з робочим візитом.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Кабінету міністрів.

"27 січня міністр зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини Петер Сійярто відвідає Україну з робочим візитом на запрошення Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби", — сказано в ньому.

Повідомляється, що керівники зовнішньополітичних відомств України та Угорщини проведуть переговори з актуальних питань українсько-угорських відносин, обговорять подальші кроки для зміцнення довіри у взаєминах та реалізації потенціалу співпраці двох країн.

27 січня об 11:10 Дмитро Кулеба та Петер Сійярто проведуть спільну пресконференцію, яка транслюватиметься на сторінці МЗС у Facebook.

Що відомо

  • Україна та Угорщина працюють над спільним документом, аби врегулювати спірні питання у двосторонніх відносинах. Такий документ може містити позицію щодо зняття блокування Угорщиною Комісії Україна – НАТО та щодо спірних положень закону про освіту.
  • 6 грудня 2019 року Венеційська комісія повідомила, що закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не забезпечує балансу між зміцненням української мови та захистом мовних прав меншин, а також закликала Україну підготувати закон про мови меншин.
  • Раніше міністр закордонних справ Петер Сіярто заявив, що українська сторона використовує спецслужби для посилення тиску на угорську громаду.
  • 2 грудня 2019 року послу Угорщини в Україні Іштвану Ійдярто вручили ноту протесту через його заяви в інтерв'ю від 28 листопада (щодо автономії угорської національної меншини в Україні та блокування угорською стороною діяльності Комісії Україна – НАТО).
  • У жовтні 2020 року Сійярто закликав угорську громаду Закарпаття голосувати на місцевих виборах за угорську партію та мера Берегового.
  • МЗС України засудило дії Сійярто та назвало їх втручанням у внутрішні справи України.
  • Міністерство закордонних справ викликало посла Угорщини Іштвана Ійдярто та вручило йому ноту протесту.
  • 27 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто опублікував відеозвернення, у якому назвав рішення українського МЗС "абсурдним та жалюгідним". Крім того, він наголосив на небезпеці таких кроків для євроінтеграційних прагнень України.
На початок