Рада зробила крок до збільшення штрафів за порушення вимог пожежної безпеки

Рада зробила крок до збільшення штрафів за порушення вимог пожежної безпеки

Оновлено
Рада зробила крок до збільшення штрафів за порушення вимог пожежної безпеки
Ілюстративне фото: pixabay

Верховна рада зробила кроки до встановлення відповідальності за перешкоджання перевіркам з питань техногенної та пожежної безпеки і її посилення за порушення вимог такої безпеки.

Встановлення відповідальності за перешкоджання перевіркам підтримали 265 депутатів на засіданні 26 січня. При цьому посилення покарання за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки схвалили 317 нардепів.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону №3931 про встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок, пропонується дати можливість поліцейським затримувати правопорушників, які заважають таким перевіркам.

"Практика свідчить про нехтування власниками та керівниками підприємств, установ, організацій та іншими юридичними особами цією вимогою. Так, лише у 2019 році не можливо було здійснити заходи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки у 2020 випадках, у тому числі в разі недопущення до проведення перевірок", — йдеться у документі.

Згідно з порівняльною таблицею, за перешкоджання пропонується запровадити штрафи від 17 до 34 тисяч гривень. Повторне перешкоджання загрожуватиме штрафом від 34 до 51 тисяч гривень.

Читайте також: Як безпечно обігріти житло. Пояснюють рятувальники

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону №4157 про посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки, максимальний штраф, який нині накладається на порушників-посадовців, складає 170 гривень, що "на сьогодні практично не впливає матеріально та виховну роль не відіграє". Так, законопроєктом запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, якщо воно спричинило виникнення аварії.

Крім того, проєктом закону пропонується встановити мінімальний штраф за порушення у розмірі 510 гривень, а максимальний — 8500 гривень. Також документом запроваджується штраф у 3400 гривень за куріння у заборонених місцях проти 1700 гривень, які були раніше.

При цьому неправдивий виклик спеціальних служб тягтиме за собою накладення штрафу від 3400 до 10 200 гривень проти максимальних 119 гривень, які були раніше.

Що відомо

  • 21 січня у Харкові сталася пожежа у пансіонаті "Золотий час", в якому перебували літні люди.
  • Загинули 15 осіб, п'ятьох шпиталізували з опіками, отруєнням чадним газом та у стані стресу. Влада визначила подію як надзвичайну ситуацію державного рівня.
  • Унаслідок лісової пожежі на території Новоайдарського району Луганської області загинуло четверо людей. У лікарні перебувало 27 осіб, з яких 17 - діти.

Читайте також

Пансіонат "Золотий час". Що відомо про пожежу у будинку для літніх людей у Харкові

На початок