У суботу, 12 квітня 2025 року, під час виконання бойового завдання на літаку F-16 загинув 26-річний пілот Повітряних сил ЗСУ Павло Іванов. Спочатку у ПС повідомили, що йому був 21 рік.
Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.
"12 квітня 2025 року під час виконання бойового завдання на літаку F-16 загинув 26-річний Павло Іванов. Висловлюємо глибокі співчуття родині Павла. Він загинув у бою, боронячи рідну землю від окупантів", — йдеться у повідомленні.
У ПС зазначили, що сьогодні пілоти F-16 чи не щодня виконують бойові завдання на різних напрямках "у неймовірно складних умовах, здійснюючи винищувальне прикриття авіаційних ударних груп та завдаючи ударів по ворожих об’єктах".
"Українські пілоти працюють та максимумі людських і технічних можливостей щоразу ризикуючи своїм життям під час виконання бойових завдань. Павло був одним із них! Усі обставини трагедії встановлюються міжвідомчою комісією, яка вже розпочала свою роботу", — повідомили у Повітряних силах.
Пізніше там зазначили, виправили інформацію щодо загиблого пілота, і повідомили, що йому було 26 років.
Президент Володимир Зеленський висловив співчуття родині та побратимам загиблого пілота ПС ЗСУ Павла Іванова. Він уточнив, що мав доповіді військових щодо цієї бойової ситуації.
"Українські F-16, "міражі", МіГи, уся наша бойова авіація героїчно виконує військові завдання, захищаючи нашу державу та підтримуючи наземні операції. Пишаємося нашими воїнами. Відповімо сильно і влучно", — наголосив глава держави.
Відомо, що Павло Іванов родом з міста Очаків, що на Миколаївщині. Це у коментарі редакції Суспільне Миколаїв підтвердила вчителька Очаківської загальноосвітньої школи №2, яка попросила журналістів не називати її ім'я. За її словами, він навчався там.
12 квітня Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України Павлу Іванову.

Один з перших українських пілотів F-16
Льотчик-штурмовик ПС ЗСУ Ростислав Лазаренко розповів, що Павло Іванов був одним із перших українських пілотів F-16.
"Бойовий льотчик-штурмовик, який до перенавчання здійснив 130 бойових вильотів разом зі своєю бойовою сім’єю. Пам’ятаю, якими ви були ще молодими на початку повномасштабного вторгнення… Пам’ятаю, як зустрів тебе в перші дні: з легким пораненням на обличчі після обстрілу, втомлений, але незламний. У прямому сенсі — рвався в бій", — йдеться у дописі Лазаренка у Facebook.
Він зазначив, що сміливості й рішучості Іванова вистачило б "на багатьох наших льотчиків, які, прикриваючись не менш важливою роботою, залишалися осторонь, замість того, щоб підставити плече й піти на бойове завдання".
"Ти ніколи не відмовлявся від бойових завдань, і я навіть не знаю, чи то була така сильна довіра до мене, як до командира, чи то була глибока віра в себе — бо ти був дійсно сильним льотчиком. Справжній. Без пафосу, без бравади — просто свій, надійний, з характером. Твій бойовий шлях починався з нашої бойової сім’ї, і ти жодного разу не підвів — ні мене, ні когось із нас. Ти був справжнім воїном, людиною з великим серцем", — додав Лазаренко.
Журналістка видання "Ґрунт" та "Телебачення Торонто" Меланія Подоляк розповіла, що лише тиждень тому у Павла Іванова було весілля. Вона також зауважила, що льотчикам ПС ЗСУ звання Героя України треба давати "фактично всім і ще за життя".
"Взагалі багато думок з приводу Героїв України для льотчиків, типу "кому давати, кому не давати", "а от цьому", "а от цим", "а за що їм". А непопулярна істина така, що льотчикам ПС ЗСУ Героїв треба давати фактично всім і ще за життя. Бо бути військовим льотчиком на війні – це вже геройський чин. Ви навіть уявити не можете", — йдеться у її дописі у Facebook.
Загибель пілотів F-16 "Джуса" і "Мунфіша"
У серпні 2023 року в Житомирській області через зіткнення навчальних літаків Л-39 загинуло троє пілотів, серед яких — Андрій "Джус" Пільщиков.
Він був одним з адвокаційників на міжнародній арені, щоб Україні надали винищувачі F-16 — разом зі своїм другом і колегою Олексієм Месем на позивний "Мунфіш", який загинув за кермом F-16 26 серпня 2024 року під час масованої атаки РФ на територію України.
Попередньо, літак Меся не був уражений російським снарядом, розглядаються різні версії трагедії, зокрема "дружній вогонь" своїх ППО, технічну несправність і помилку пілота. Обом загиблим пілотам президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України.
Що робив Олексій Месь для посилення українського неба — читайте у матеріалі Суспільного.