Щонайменше на рік відклали реставрацію будівлі колишнього кінотеатру Щорса у Чернігові

Щонайменше на рік відклали реставрацію будівлі колишнього кінотеатру Щорса у Чернігові

Щонайменше на рік відклали реставрацію будівлі колишнього кінотеатру Щорса у Чернігові оригінал

Щонайменше на рік відклали реставрацію будівлі обласного молодіжного центру – це колишній кінотеатр Щорса у Чернігові. Про це сказав заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван. Щоб почати роботи – перші у цій будівлі з 60-х років минулого століття, треба коригувати проектно-кошторисну документацію. Все тому, що подана торік документація не отримала погодження київської державної архітектурно-будівельної інспекції. Замість слова «реставрація» в документах йшлося про реконструкцію. Скільки коштуватиме оформлення нового пакету документів, розкаже Наталія Гоман.

Це червона зала обласного молодіжного центру. Так вона могла б виглядати наступного року. Молодіжний центр виграв проект Державного фонду регіонального розвитку на реконструкцію будівлі у 2019-2021роках загальною вартістю майже 41,5 мільйон гривень.

«Всі стільчики мають бути змінені, зміна підлоги, стін, і відповідно оснащення, яке потрібно. Лишити і проектор, і екран для демонстрації фільмів, презентації фільмів, і створення конгрес-холу, який зможе вміщувати до 399 осіб», - каже Ірина Сімонова.

Торік майже за 7,5 мільйонів гривень тут планували замінити вікна, системи опалення та вентиляції. Розробили проектно-кошторисну документацію за понад мільйон гривень. Та реконструкцію не розпочали.

«Станом на сьогодні виконано 0% робіт, оскільки проектно-кошторисна документація не отримала погодження київської Державно-архітектурної будівельної інспекції. Ця інспекція не дала дозвіл на початок робіт. Найсуттєвіші зауваження – обсяг робіт, зазначений у проектній документації як реконструкція, не відповідає виду будівництва, оскільки об’єкт є пам’яткою місцевого значення і може передбачати виключно реставрацію, відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», - пояснює Андрій Подорван.

Аби реставрувати будівлю, треба відкоригувати проектно-кошторисну документацію. На це потрібно близько півмільйона гривень.

«Наразі прийнято рішення щодо виключення цього проекту з переліку тих, які будуть реалізовуватися у 2020-му році, і пропонується подати цей проект, після коригування проектно-кошторисної документації, на наступний, 2021-2022 роки. За кілька найближчих місяців вишукати кошти, які потрібні, 450 тисяч гривень, визначитися із переліком робіт – що має йти за чим. Далі змінити черговість робіт, на перший рік подати: перше – включити в перелік робіт фасадні роботи, заміну вікон і опалення, це приблизно».

Директорка департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації Олександра Хомик каже, конкурс проектів державного фонду регіонального розвитку вже розпочався.

«Він оголошений із 15-го січня і триває до 1-го березня. Для участі в конкурсі потрібно подати зведений кошторисний розрахунок. Тобто якщо коригування документації передбачає зміну вартості проекту, я не знаю, чи це буде зміна чи ні, то потрібен зведений кошторисний розрахунок».

Чи зміниться вартість проекту Андрій Подорван не знає. Хто і чому написав у проектній документації «реконструкція» Ірина Сімонова сказати не може.

«Чому була і хто приймав рішення, що буде саме така назва, я зараз не можу вам сказати, тому що я працювала вже з тими документами, які до мене дійшли. Це – пам’ятка архітектури місцевого значення і, зокрема, об’єкт охорони цієї пам’ятки і є фасад, зокрема, частина, яка виходить на вулицю Магістратську, і частина, яка межує з кафе «Сенатор», воно має лишитися в тому вигляді, як є».

Реставрація, каже Ірина Сімонова, має бути з пристосуванням під сучасні потреби людей.

«Якщо це реставрація, то це ми фарбуємо синьою фарбою підлогу і обтягуємо дерматином стільці, і більше нічого, тому що це реставрація. Такого нам не треба, тому що працювати, як слід воно не буде за умови лише реставрації. Реставрація буде з пристосуванням і обов’язково та наукова документація міститиме обґрунтування, що основний об’єкт охорони – це фасад, ми його зберігаємо».

Іван Вайд приходить до молодіжного центру майже щодня, аби грати на піаніно. До можливої реконструкції ставиться так.

«У всякому разі можна змінити інтер’єр, скажімо, зали перетворити, один в кінозал, а інший зал для концертних виступів. Один лишити для кіно, а інший облаштувати для того, щоб проводити і концерти і всілякі зустрічі, навіть, наприклад міський прийом чи обласний прийом гостей міста і так далі».

Чернігівка Ірина Пильник каже: «Центр міста, всюди краса, а тут що буде? Треба відремонтувати, все пофарбувати гарно, і щоб залишалась якась історія».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди