Понад 2 тисячі експонатів військової форми зібрав кременчуківець Роман Пацовський. Це – менше ніж за рік. Одяг йому передавали люди з усієї України. Його він зберігає на складі й паралельно шукає приміщення під музей.
Кременчуківець Роман Пацовський розкладає комплекти уніформи. З березня минулого року історик за фахом зміг зібрати понад 2 тисячі експонатів. Він хоче створити перший в Україні музей історії однострою.

Історик Роман Пацовський каже: "Це – плащ віцеадмірала Гайдука, командувача військово-морськими силами України 2014-2016 роках. А це – форма старшини ВМФ Німеччини. Це – подарунок Олексія та Андрія Полякових. Вони морські прикордонники. Живуть поруч – в Горішніх Плавнях".

А це – форма полковника Володимира Волошина
"Він морський піхотинець №1 в Україні. Легенда! Командир 4-ї окремої бригади морської піхоти. Мало хто знає, що іще до 98-го року його бригада морпіхів була атестована за стандартами НАТО. І це єдиний підрозділ в Криму, проти якого «зелені чоловічки» застосовували бойові патрони".

Серед комплектів форм – автентичні зразки одягу вояків УПА, радянської армії, Збройних сил України, прикордонників, прокуратури, Служби безпеки, військової та цивільної авіації.
Історик Роман Пацовський розповідає: "В травні ми плануємо провести виставку присвячену військовим медикам. А в червні виставку про військово-морський флот та морську охорону України".

Одяг до музею передавали люди з усієї України. Ця шапка, говорить Пацовський, найцінніший експонат.
"Шапка офіцера військово-морського флоту. Вона – періоду Другої світової війни з ідентичним крабом".
Усі ці експонати зберігають на трьох складах, у різних районах Кременчука. Паралельно історик Пацовський разом з однодумцями шукає приміщення для майбутнього музею.