Понад пів тисячі шкіл Полтавщини відновили повністю уроки у школах

Понад пів тисячі шкіл Полтавщини відновили повністю уроки у школах

Понад пів тисячі шкіл Полтавщини відновили повністю уроки у школах Суспільне Полтава

Від 25 січня учні Полтавщини повернулися на навчання до шкіл. Останні два тижні уроки для них організовували дистанційно, бо в Україні діяли посилені карантинні обмеження, говорить фахівчиня обласного департаменту освіти Ангеліна Кушпіль. Та сіли за парти 25 січня не усі школярі в регіоні.

Протягом останніх двох тижнів школярі Полтавщини навчалися дистанційно. Це через посилені карантинні обмеження, які запровадили в Україні після новорічних свят. А з 25 січня для учнів усіх класів дозволили проводити уроки у приміщені навчального закладу.

На урок до третього полтавського ліцею відводить свою доньку Юлія Гордієнко. Дівчина навчається у четвертому класі.

Понад пів тисячі шкіл Полтавщини відновили повністю відновили уроки у школах

Юлія Гордієнко, мати учениці

"Наша школа робила нам Zoom-конференції, учитель проводив нам уроки щодня, давали нам домашні завдання. Було складно, але, завдяки тому, що нам на роботі дали можливість приходити, коли зручно, то ми залишалися вдома, щоб допомагати дитині, підключати її до конференцій, допомагати", − каже мати учениці Юлія Гордієнко.

Заняття у приміщенні школи – перші за майже останні три місяці для учнів 5-11 класів Полтави. Вони увесь цей час навчалися вдома, на відміну від решти школярів регіону.

Понад пів тисячі шкіл Полтавщини відновили повністю відновили уроки у школахСуспільне Полтава

Марія Ворона, учениця полтавського ліцею № 3

"Було складно, інколи «Zoom» не вмикався, інколи були проблеми з Інтернетом. Не вистачало спілкування з учителями. Інколи ти не зрозумів якусь тему і тобі потрібно було писати листа, ти не міг просто підійти та запитати. І наприкінці дня в тебе вже боліли очі та хотілось спати, а ти одинадцятикласник, у тебе ще репетиторів купа. Це було дуже виснажливо, дуже хотілося до школи", − говорить учениця полтавського ліцею № 3 Марія Ворона.

Поки ж навантаження та розклад занять для учнів ліцею змінювати не будуть, каже керівниця закладу Ірина Гринь.

"Якщо навесні було складно адаптуватися, то восени та взимку, яка у нас була онлайн, вчителі знайшли ефективну подачу матеріалу і його опрацьовано. Тому ми працюємо відповідно за розкладом, який затверджений на початку року", − каже директорка полтавського ліцею № 3 Ірина Гринь.

Понад пів тисячі шкіл Полтавщини відновили повністю відновили уроки у школахСуспільне Полтава

Ірина Гринь, директорка полтавського ліцею №3

"Із самого початку прийти і сказати: "У нас зараз контрольна робота, відкривайте зошити, будемо писати?". Це все має бути поступово. Діти повинні звикнути, ми маємо звикнути", − говорить учителька полтавського ліцею №3 Неля Бечкало.

Попри відновлення навчання у школах продовжують діяти карантинні обмеження. Зокрема, не можна проводити масові заходи більш ніж з одним класом та з глядачами. Якщо на самоізоляції перебуває більше половини учнів та вчителів, то відвідувати заклад заборонено.

Та свою роботу у класах 25 січня відновили не в усіх школах Полтавщини, говорить фахівчиня обласного департаменту освіти Ангеліна Кушпіль.

"Освітній процес у звичайному режимі почали майже усі заклади загальної середньої освіти. Сьогодні 577 закладів працюють у звичайному режимі. Однак із них у 67 закладах навчання здійснюється за змішаною формою (коли приступили до навчання початкова школа 1-4 класи, а учні 5-11 класів ще перебувають на змішаній формі навчання)", − каже фахівчиня обласного департаменту освіти Ангеліна Кушпіль.

Нагадаємо, дистанційно другий семестр учні шкіл Полтавщини почали 11 січня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди