Перейти до основного змісту
Під нові мита Трампа потрапили незаселені острови біля Антарктиди

Під нові мита Трампа потрапили незаселені острови біля Антарктиди

тюлені в Антарктиді
Тюлені спостерігають за роботою науковців з Туреччини під час 9-ї Національної антарктичної наукової експедиції в Антарктиді. 24 лютого 2025 року. Getty Images/Anadolu/Sebnem Coskun

Адміністрація Трампа запровадила 10% мита для островів австралійської території Херд і Макдональд, що розташовані поблизу Антарктиди.

Про це повідомляє The Guardian.

Острови Херд та Макдональд утворюють зовнішню територію Австралії та, згідно з інформаційним путівником уряду вважаються "одним із найдикіших і найвіддаленіших місць на Землі". Ці безлюдні острови можна відвідати лише через двотижневу подорож на човні з Перта, пише видання.

Водночас острови потрапили до списку країн та територій, для яких будуть запроваджені нові торговельні тарифи.

За даними ЮНЕСКО, острови Херд і Макдональд — це єдині вулканічно активні субантарктичні острови, які мають одну з "найрідкісніших екосистем у світі". Це дозволяє вивчати процеси рельєфоутворення та льодовики. Особливість цих островів полягає в їхній екологічній цінності: на них відсутні чужорідні види рослин і тварин, а також вплив людини.

Видання The Guardian повідомляє, що у 2022 році США імпортували з островів Херд і Макдональд продукції на 1,4 мільйона доларів, здебільшого "машини і електрику".

Цифри експорту з островів Херд і Макдональд викликають ще більше питань, адже на цих територіях ведеться рибний промисел, але немає жодної будівлі чи людського житла, пише The Guardian.

Австралійські зовнішні території, як-от Кокосові острови, острів Пасха та острів Норфолк, також включені в перелік.

Острів Норфолк з населенням понад 2000 людей отримав тариф у розмірі 29%, що на 19% більше, ніж для решти Австралії. У 2023 році звідти експортували до США товарів на суму 655 000 доларів, основним товаром було шкіряне взуття, згідно з даними онлайн-платформи про світову торгівлю The Observatory of Economic Complexity.

Однак Джордж Плант, адміністратор острова Норфолк, заперечів ці дані, сказавши The Guardian, немає відомостей про експорт продукції до США. Також він додав, що на острові Норфолк немає жодних тарифів на товари зі Сполучених Штатів.

Прем’єр-міністр Австралії Албанезе висловив сумніви щодо того, що острів Норфолк може бути серйозним торговим конкурентом США:

"Острів Норфолк має 29% мита. Я не зовсім впевнений, що острів Норфолк є торговим конкурентом гігантської економіки Сполучених Штатів, але це лише показує і ілюструє той факт, що ніде на землі немає безпеки від цього".

Що відомо про митну політику адміністрації Дональда Трампа

2 квітня Дональд Трамп заявив, що встановить мінімальне мито в 10% на всі товари, які імпортуються до США, причому для країн з найбільшим торговим дефіцитом ставки будуть ще вищими. Так, для Китаю мито становитиме 34%, для ЄС — 20%. Також Трамп оголосив про запровадження 25% мита на імпортовані автомобілі та легкі вантажівки.

В Єврокомісії наголошували, що запровадження тарифів було б незаконним та економічно контрпродуктивним, особливо з огляду на "глибоко інтегровані виробничі ланцюги, які ЄС і США створили через трансатлантичну торгівлю та інвестиції".

Раніше, 10 лютого Трамп підписав укази про підвищення тарифів на весь імпорт сталі та алюмінію до 25% без винятків. Вони стосуються усіх країн і почали діяти з 12 березня. Підписуючи укази, Трамп заявив, що це "велика справа – зробити Америку знову багатою".

4 лютого Китай оголосив про запровадження нових тарифів на американський імпорт у відповідь на нові мита США на китайські товари. Китай запроваджує 15% тарифи на імпорт вугілля та зрідженого природного газу зі США, а також 10% мита на імпорт нафти та інших американських товарів, зокрема автомобілів та сільськогосподарської техніки.

20 січня 2025 року президент США Дональд Трамп анонсував з 1 лютого запровадження 25% мита на імпорт із Мексики та Канади. У відповідь Канада запровадила 25% митний тариф на товари із США. Потім США відклали мита з Канади та Мексики, проте тільки на місяць.

Топ дня
Вибір редакції
На початок