"Трохи навіть боявся стартувати". Антон Дудченко - про п'яте місце в індивідуальній гонці

"Трохи навіть боявся стартувати". Антон Дудченко - про п'яте місце в індивідуальній гонці

Ексклюзивно
"Трохи навіть боявся стартувати". Антон Дудченко - про п'яте місце в індивідуальній гонці IBU

Ексклюзивне інтерв'ю Антона Дудченка для Суспільне Спорт.

24-річний український біатлоніст Антон Дудченко показав найкращий результат у кар'єрі в індивідуальній гонці на етапі Кубка світу в Антгольці. Дудченко закінчив старт на п'ятому місці - уперше потрапив до квіткової церемонії. Він уперше в кар'єрі зміг пройти індивідуальну гонку без промахів, а також кваліфікувався у свій перший мас-старт.

Читайте також: Антон Дудченко - п'ятий в індивідуальній гонці в Антгольці. Результати гонки

Попередній найкращий результат Антона - 20-е місце, яке він показав у грудні в Гохфільцені у спринті.

У індивідуальній гонці українець до останніх метрів претендував на медаль: він поступився 0.3 секунди третьому місцю. Програв цей час Дудченко на фінішних 50 метрах.

Суспільне Спорт поспілкувалося з Антоном Дудченком після фінішу в індивідуальній гонці. Він розповів про власні емоції перед та після старту, а також про хвилювання перед останньою стрільбою.

  • Чи було передчуття такого результату?

"Я трохи навіть боявся стартувати [в Антгольці] після минулорічного чемпіонату світу, у мене тут були не дуже гарні результатиДудченко був 60-м у спринті, 60-м у переслідуванні та 68-м в індивідуальній гонці.. Але я розумів, що в індивідуальній гонці з гарною стрільбою можна бути досить високо. Тому переживання як завжди перед стартом були, але задоволений, що все так склалося.

На рубежах відпрацював, і на трасі більш-менш нормально працював, лижі теж були дуже гарні сьогодні, дякую сервісу. Мені допомагала підтримка по дистанції: коли дають інформацію, то можеш краще орієнтуватися. Десь додати, десь трохи скинути, зробити більше акцент на стрільбу".

  • Що відчував перед останньою стрільбою після трьох "нулів"?

"Усе четверте коло в голові думки, що вже три "нулі" у мене є і потрібно зібратися на останню стрільбу, не розгубити це все. Досить хвилювався, але вдалося впоратися і відпрацювати на нульАнтон відпрацював на останній стрільбі за 21.6 секунди - шостий час у гонці, найкращий серед українців".

Дивіться повне відео чоловічої індивідуальної гонки
  • Програш призовому місцю в 0.3 секунди - чи міг їх відіграти?

"Якщо зробити аналіз, то можна було відіграти 0.3 секунди на рубежах. Не можу працювати швидко на стрільбі лежачи, не знаю чому. Якщо починаю стріляти швидше, то йдуть промахи. Але сьогодні була така гонка, що краще п'ять секунд втратити, але відстрілятися чисто.

Є де зняти ці 0.3 секунди. Але гонка уже пройшла - ми нічого не можемо змінити".

  • Такий фініш - п'яте місце, але дуже близько призи - ти більше задоволений чи розчарований?

"Були змішані відчуття. Я задоволений гонкою, це мій найкращий результат. До того ж я вперше пройшов чотири рубежі без штрафу. Розумію, що 0.3 секунди можливо було відіграти.

Але сьогодні такий результат. Я більше задоволений, ніж розчарований".

Дивіться також: Церемонія нагородження Антона Дудченка в індивідуальній гонці в Антгольці
  • Що відчував на квітковій церемонії і одразу після гонки?

"Було досить приємно стояти з такими спортсменами на квітковій церемонії - це була перша така для мене. Мені все сподобалося.

Після гонки я отримав багато смс, дзвінків. Першими поговорив з батьками, а загалом намагався відповісти усім, хто вітав. Це результат усієї команди: і сервісу, і тренерів".

Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортТеніс