Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка дозволяє підприємствам, що обслуговують об’єкти критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення, бронювати до 75% своїх працівників.
Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій.
Зазначається, що підвищення рівня бронювання з 50% до 75% дозволить зменшити дефіцит кадрів у сфері комунальних послуг і забезпечити безперебійну роботу критичних об’єктів у воєнний час.
Йдеться про фахівців, які забезпечують теплопостачання, водопостачання і водовідведення, а також вивезення твердих побутових відходів. Завдяки цьому рішенню комунальні підприємства зможуть стабільніше працювати та оперативніше реагувати на аварійні ситуації.
Для цих підприємств пом’якшено вимоги до критеріїв щодо розміру заробітної плати працівників, для яких передбачається бронювання.
"На місцях підприємства часто працюють на межі можливостей через кадровий дефіцит. Без досвідчених фахівців, слюсарів, операторів та достатньої кількості ремонтних бригад утримувати мережі в належному стані стає вкрай складно", – сказав заступник міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук.
З 1 квітня, продовжити бронювання своїх військовозобов'язаних працівників зможуть лише ті компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог. Бронювання, які були оформлені за старими правилами — втратять чинність.
Бронювання від мобілізації в Україні
15 листопада 2024 року уряд ухвалив рішення про зміну критеріїв бронювання працівників від мобілізації та критеріїв для підприємств щодо отримання критичності. Тепер регіональні та галузеві критерії критичності підприємств погоджуватимуться із Міноборони та Мінекономіки.
Зокрема з 1 грудня 2024 року усі бронювання здійснюються через застосунок "Дія". Також відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.
10 січня прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповідав, що в Україні від мобілізації заброньовано 900-950 тисяч військовозобов'язаних людей.
25 лютого уряд продовжив дію відстрочок заброньованих військовозобов'язаних працівників до 31 березня.