Починаючи з вівторка, 1 квітня, продовжити бронювання своїх військовозобов'язаних працівників зможуть лише ті компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог. Бронювання, які були оформлені за старими правилами — втратять чинність.
Про це повідомили у Міністерстві економіки України.
Що змінюється з 1 квітня:
- завершення терміну дії бронювань, оформлених за старою системою;
- відновлення стандартного режиму розгляду заяв на бронювання працівників для критично важливих підприємств (протягом 72 годин);
- бронювання будуть доступні виключно підприємствам, які отримали підтвердження критичності за новими правилами;
Що потрібно зробити підприємствам, які не встигли оновити статус:
- оновити статус критичності своєї компанії за новою процедурою (інструкція за посиланням);
- після підтвердження нового статусу критичності оформити бронювання працівників повторно;
- якщо співробітник компанії вже має активне бронювання, його необхідно спочатку анулювати.
У Мінекономіки також нагадали, що всі бронювання здійснюються виключно в електронному форматі через портал держпослуг "Дія". Там додали, що жодних паперових документів чи наказів готувати не потрібно.
Бронювання від мобілізації в Україні
15 листопада 2024 року уряд ухвалив рішення про зміну критеріїв бронювання працівників від мобілізації та критеріїв для підприємств щодо отримання критичності. Тепер регіональні та галузеві критерії критичності підприємств погоджуватимуться із Міноборони та Мінекономіки.
Зокрема з 1 грудня 2024 року усі бронювання здійснюються через застосунок "Дія". Також відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.
10 січня прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповідав, що в Україні від мобілізації заброньовано 900-950 тисяч військовозобов'язаних людей.
25 лютого уряд продовжив дію відстрочок заброньованих військовозобов'язаних працівників до 31 березня.
Що відомо про закон про мобілізацію
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 квітня 2024 року український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.
18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.
З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.
26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.