Сполучені Штати запровадили санкції проти двох іранців та шести компаній з Ірану, ОАЕ та Китаю. Вони займалися закупівлею компонентів для безпілотників для одного з головних виробників БПЛА в Ірані.
Про це повідомили на сайті Мінфіну США.
Ця мережа також співпрацювала з іншими структурами іранського військово-промислового комплексу.
"Поширення Іраном безпілотників та ракет — як для своїх терористичних проксі в регіоні, так і для Росії з метою використання проти України — й надалі становить загрозу для цивільного населення, персоналу США, а також наших союзників і партнерів", — заявив міністр фінансів Скотт Бессент.
Мін’юст США висунув обвинувачення двом громадянам Ірану — Хоссейну Акбарі (63 роки) та Резі Аміді (62 роки). Їх підозрюють у підтримці Корпусу вартових ісламської революції (IRGC) та в незаконному придбанні американських технологій для бойових дронів Ірану.
Усе майно та активи підсанкційних осіб і компаній у США заблоковано. Американцям заборонено будь-які транзакції з цими суб'єктами без спеціального дозволу OFAC.
Посолка України у США Оксана Маркарова на своїй сторінці у фейсбуці відзначила, що це "рішення, яке послабить здатність Росії використовувати іранські дрони для атак на українські міста та інфраструктуру".
Це вже другий раунд санкцій, запроваджений після розпорядження президента США від 4 лютого 2025 року щодо посилення тиску на Іран.
27 лютого Уряд Сполучених Штатів оголосив про запровадження санкцій проти шести компаній, які базуються в Китаї і сприяли постачанню в Іран чутливих компонентів для виробництва БПЛА та балістичних ракет.
Участь Ірану у війні Росії проти України
Росія від вересня 2022 року майже щодня атакує Україну ударними дронами-камікадзе типу "Shahed". 13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.
У жовтні 2022-го українська розвідка повідомила, що Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні та цивільні об'єкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.
У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) інформував, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.
У Лютому 2023 року аналітики з Conflict Armament Research зазначили, що Росія модифікувала іранські дрони, переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.
1 березня британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати БПЛА з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.
10 червня, офіційний представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія отримує з Ірану матеріали, необхідні для будівництва заводу з виробництва безпілотників, який може бути повністю запущений на початку наступного року.
За його словами, отримані супутникові знімки свідчать про плани розмістити завод з виробництва БПЛА в особливій економічній зоні "Алабуга" в Росії на території Республіки Татарстан.