Перейти до основного змісту
Смоленська катастрофа: Польща планує оголосити у розшук російських судмедекспертів

Смоленська катастрофа: Польща планує оголосити у розшук російських судмедекспертів

Смоленська катастрофа
Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін і міністр з надзвичайних ситуацій Сергій Шойгу на місці катастрофи польського урядового літака Ту-154 біля аеропорту Смоленська, Росія, 10 квітня 2010 року. Getty Images/RIA NOVOSTI/ALEXEY NIKOLSKY

Національна прокуратура Польщі планує подати до суду клопотання про розшук 43 російських судмедекспертів, звинувачуючи їх у наданні неправдивих висновків після розтину тіл загиблих у Смоленській катастрофі — авіатрощі 2010 року, унаслідок якої загинули 96 людей, зокрема тодішній президент Польщі.

Про це повідомляє польське інформаційне агенство PAP.

Керівник слідчої групи Національної прокуратури Кшиштоф Шварц заявив, що звинувачення стосуються протоколів 61 розтину жертв авіакатастрофи. За даними прокуратури, у протоколах виявили числені порушення, зокрема, описи процедур, які насправді не проводили.

"Незрозуміло, чи була неправда в цих протоколах навмисно написана, чи то через лінь, чи то через некомпетентність. Безумовно, ці протоколи були створені неякісно, деякі навіть за принципом копіпасту. Можливо, вони підійшли до цього у типово російський, недбалий спосіб"; — зауважив прокурор.

Незважаючи на запит польської прокуратури щодо справи, росіяни відмовився співпрацювати в розслідуванні.

"Ми вважаємо, що російська сторона повинна представити свою версію, чому відбулися такі порушення"; — заявив прокурор Кшиштоф.

Крім помилок у медичних документах, прокуратура звертає увагу на відсутність фотодокументації та відмову Росії допитати експертів, які проводили розтини на місці. Під час ексгумації було виявлено, що вісім тіл поміняли місцями, що стало підставою для окремого розслідування справи.

Що відомо про Смоленську катастрофу

10 квітня 2010 року в авіакатастрофі поблизу російського міста Смоленськ розбився літак Ту-154М. Загинули 96 людей, зокрема, тодішній президент Польщі Лех Качинський, дружина президента Марія, віцеспікери обох палат парламенту, депутати, начальник генштабу, військові командувачі, голова Нацбанку, представники духовенства, рідні жертв катинських розстрілів.

Першочерговою причиною трагедії і росіяни, і поляки називали помилку пілота та густий туман біля місця посадки. Проте Ярослав Качинський, брат-близнюк загиблого президента, з іншими представниками заснованої ними партії "Право і справедливість" стверджували, що катастрофу спричинив вибух ще до зіткнення з землею і за цим могла стояти Росія.

15 грудня 2023 року уряд Польщі розпустив комісію, яка повторно розслідувала катастрофу.

Топ дня
Вибір редакції
На початок