Спогади черкасців про художника Данила Нарбута

Спогади черкасців про художника Данила Нарбута

Спогади черкасців про художника Данила Нарбута Суспільне Черкаси

Журналісти Суспільного зібрали спогади черкасців про художника Данила Нарбута та відвідали музей, де зберігаються його роботи.

Данила Нарбута заслужена артистка України Лідія Попова пам’ятає як щиру людину, інтелігента і патріота. Розповіла, що декорації художника прикрашали не одну виставу, в якій грала акторка:

"У нього були монументальні роботи, такі високі. В Титарівні, коли я виходила на сцену, мені здавалося, що я у фортеці. Збоку горіли два полум’я – невідомо, що вони означали, чи якусь таку загрозу чи пристрасть. Ще, пам’ятаю, був тут якийсь концерт в театрі. Були наші працівники і Нарбут також. Сидів в третьому ряду. І от під фінал концерту заспівали пісню "Ой у лузі червона калина". І раптом Нарбут встав, встав і стоячи слухав цю пісню. І зал весь принишк, ніби боявся, а Нарбут не боявся! От він такий був".

Читайте також: "«Двері до дідусевої квартири ніколи не замикались на ключ» : спогади онучки Данила Нарбута"

нарбутСуспільне Черкаси

Володимир Татаринов

Балетмейстер Володимир Татаринов розповів, що часто згадують Данила Нарбута в Черкаському музично-драматичному театрі, де минула частина його життя:

"Він, як художник, працював над декораціями. Це людина в творчому плані була геніальна. Він обов’язково перед виставою обходив гримерки і перевіряв, чи всі костюми мали гарний вигляд".

нарбутСуспільне Черкаси

Наталя Гудима

В експозиції музею, присвяченій художнику – етюдник, а поруч з ним палітра, із застиглою фарбою. За словами завідувачки відділу науково-дослідної роботи художнього музею Наталі Гудимої, це мала бути ще одна картина Данила Нарбута. Тепер вони як і сотня інших – картин, фотографій і театральних афіш – музейні експонати.

"Його батьком був відомий український графік Георгій Нарбут. Данило Нарбут став художником не випадково – він перейняв талант батька", - зазначила пані Наталя.

нарбутСуспільне: Черкаси

Картина "Вибори кошового" у Черкаському музеї

Серед експонатів є також робота "Вибори кошового", за яку митець отримав Національну премію імені Тараса Шевченка:

"На ній зображений звичай виборів кошового. Вони відбувалися щорічно першого січня. Це ціле дійство було, настільки цікаве і колоритне, що не зобразити цього Нарбут просто не міг".

Зі слів Наталі Гудимої, картини художника мають свій стиль та давно впізнавані в Україні. Це портрети відомих українських діячів, події з історії та краєзнавства. Серед них – символічний триптих про утворення на території двохсот сіл Кременчуцького водосховища. Кожна із частин цього триптиху має власну назву: "Лелече гніздо", "Затоплена слава" та "Останній обід".

Що відомо

У Черкасах іменем Данила Нарбута названа дитяча художня школа. Щороку в честь майстра присуджується також обласна премія для художників та талановитих дітей.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди