"Дуже тривожний дзвіночок". Станіслав Медведенко - про відрахування Леня та його перспективи

"Дуже тривожний дзвіночок". Станіслав Медведенко - про відрахування Леня та його перспективи

Ексклюзивно
"Дуже тривожний дзвіночок". Станіслав Медведенко - про відрахування Леня та його перспективи Associated Press

Ексклюзивний коментар дворазового чемпіона НБА для Суспільне Спорт.

Український баскетболіст Олексій Лень кілька днів тому був відрахований з франшизи НБА "Торонто Репторс". Лень тільки перед початком сезону підписав контракт з клубом, але став вільним агентом ще до завершення першого місяця регулярного сезону.

Олексій провів сім матчів за "Торонто", в яких у середньому грав трохи менше 11 хвилин, за які набирав 2.3 очки. "Репторс" були для українця четвертою командою під час кар'єри в НБА.

Читайте також: "Торонто Репторс" відрахував Олексія Леня

Суспільне Спорт поспілкувалося зі Станіславом Медведенком, дворазовим чемпіоном НБА, про ймовірні подальші кроки Олексія Леня та на що він може розраховувати.

  • Чи це уже фініш кар'єри для Леня в НБА?

"Це 100% не захід кар’єри Леня в НБА, а тимчасові труднощі. Він потрапив у «не розклад», адже амплуа центрового при теперешній тенденції в НБА, швидкій грі та ставці на дальні кидки, не потрапляє до цієї схеми. Але йому просто потрібно знайти свою команду. Я думаю, що це все ж таки не "Торонто Репторс" і не "Вашингтон Візардс". Саме з останніми, за моєю інформацією, він нині веде перемовини. Він може опинитися в них, бо там працює чимало тренерів, які тренували його в "Меріленді" під час гри в NCAA. Вони знають його по грі на університетському рівні.

Але я також вважаю, що "Візардс" не є дуже хорошим варіантом для нього. Йому потрібно потрапити в систему, як "Сан-Антоніо Сперс", як "Лос-Анджелес Кліпперс", "Лос-Анджелес Лейкерс" - таких контендерів. Тоді він зможе себе проявити. А в таких командах, як я кажу: "Бий, біжи, кричи ура" - йому буде дуже складно. Ця ситуація для нього дуже тривожний дзвіночок. Сподіваюсь, що він зараз знайде для себе команду".

Олексій Лень у складі "Торонто Репторс"АР Images

Олексій Лень у складі "Торонто Репторс"

  • Які подальші кроки очікують на Леня?

"Зараз я розумію, що команда має відмовитися від нього. Контракт у нього гарантований і вони повинні йому повністю компенсувати гроші. Після цього він може піти в іншу команду на "ветеранську мінімалку". Це привабливо для команди, яка захоче з ним підписати контракт. Маю надію, що це спрацює і він зможе працевлаштуватися, але зараз дуже важкий час. Якщо цього не станеться, то вже доведеться готуватися на наступний сезон".

  • Чи варто зараз Леню погоджуватися на будь-який варіант чи краще чекати на команду, яка йому підходить?

"Потрібно знати усі умови перемовин, я на жаль всього не знаю. Трохи до мене щось долітає, але це краєм вуха. Я вважаю, що йому потрібно дограти цей сезон. Потім вже гарно підготуватися і добре себе показати у наступному. Як на мене усі ці маневри, що зараз з ним відбуваються – це погано робота його агента. Більш авторитетна і краща компанія могла б пробити кращий контракт для Олексія".

  • Чи тисне на гравця така невизначеність з подальшим клубом у розпал сезону?

"Звичайно, це все тисне психологічно. У цьому навіть немає сумнівів. Але ми маємо розуміти, що Лень – це професіонал, а НБА – найкраща ліга у світі, і тому потрібно боротися та інколи навіть на зубах виривати. Я можу тільки сказати, як колись мій партнер по команді Брайан Шоу: "Ти повинен грати в НБА, доки з тебе не спадуть кеди!" Я можу сказати Олексію те саме. Йому потрібно чіплятися і це буде нелегко. У нас людям здається, що потрапив в НБА і там все дуже легко, а насправді, це потрібно підтверджувати кожен рік".

Як розвивається кар'єра Леня в НБА

  • "Фінікс Санс": клуб обрав Леня на драфті, українець провів там перші п'ять сезонів (з 2013/14 до 2017/18). Зіграв за клуб 335 матчів.
  • "Атланта Хоукс": Лень перейшов в клуб перед стартом сезону 2018/19, відіграв там півтора сезони. Зіграв за клуб 117 матчів.
  • "Сакраменто Кінгз": перейшов під час сезону 2019/20, провів за клуб 15 матчів, контракт закінчився
  • "Торонто Репторс": підписав контракт перед стартом сезону 2020/21, зіграв сім матчів, відрахували

Усього в кар'єрі Олексія Леня в НБА - 474 матчі, усі в регулярному сезоні. Українець ніколи не грав в плей-оф НБА.

Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спорт