Пожежа у Харкові: Мінсоцполітики та МВС перевірять неліцензовані будинки для літніх людей

Пожежа у Харкові: Мінсоцполітики та МВС перевірять неліцензовані будинки для літніх людей

Пожежа у Харкові: Мінсоцполітики та МВС перевірять неліцензовані будинки для літніх людей
. Суспільне Харків

Інформація про харківський будинок для літніх людей, де сталася пожежа, відсутня у державних реєстрах. Мінсоцполітики проведе перевірки всіх подібних установ.

Про це повідомила міністерка соціальної політики України Марина Лазебна на позачерговому засіданні Кабінету міністрів.

"Цей заклад не працював у правовому полі. Відомості про нього відсутні у Реєстрі надавачів соціальних послуг, так само як і у департаменті соціального захисту", – повідомила Лазебна

Міністерка наголосила, що в Україні діють чіткі критерії діяльності закладів, де проживають літні люди та особи з інвалідністю. І функціонування подібних установ можливе лише у відповідності до законодавства України.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков додав, що інформація про згорілий будинок для літніх людей відсутня не лише в органів соціального захисту.

"Цей будинок буквально не існує на планах міста", – повідомив Аваков.

"Наразі ми організовуємо перевірку для виявлення подібних закладів, інформація про яких відсутня у реєстрі надавачів соціальних послуг. Ми перевіримо умови проживання та перебування людей похилого віку в таких закладах та посилимо відповідальність для людей, які працюють не в правовому полі. І не лише у Харківській області", – наголосила міністерка.

У МВС також підтвердили наміри провести перевірки подібних закладів.

"Особливий цинізм ситуації в тому, що цей будинок рекламувався на телебаченні та в інтернеті. Тому є пропозиція провести перевірки всіх пансіонатів для престарілих, які рекламуються в мережі. Щонайменше перевірити рекламодавців на наявність дозволів", – зауважив Арсен Аваков.

Що відомо

  • 21 січня на вулиці Нижня Гиївська у Харкові загорілася будівля, в якій перебували літні люди. За попередніми даними, загинули 15 людей.
  • Директор обласного департаменту соцзахисту населення Юрій Шпарага повідомив Суспільному, що жодних офіційних установ для літніх людей у будинку на вулиці Нижня Гиївській, де 21 січня у пожежі масово загинули люди, не зареєстровано.
  • Харківська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом порушення вимог пожежної безпеки у приватному пансіонаті для літніх людей у Харкові, що спричинило загибель людей. Тим часом Кабінет міністрів зібрався на позачергове засідання через подію.
  • Поліція Харківщини встановила власників будинку, де 21 січня сталася пожежа і загинули 15 людей. Поліція чергує біля житла власниці та збирається затримати управителя будинку, де перебували літні люди.

На початок