Реорганізація ОТГ на Сумщині: як триває працевлаштування чиновників, що підпали під скорочення

Реорганізація ОТГ на Сумщині: як триває працевлаштування чиновників, що підпали під скорочення

Реорганізація ОТГ на Сумщині: як триває працевлаштування чиновників, що підпали під скорочення Суспільне Суми

Від 1 січня цього року на Сумщині замість 18 районів лишилось 5. Під скорочення підпали працівники 13 райдержадміністрацій. Хтось вже встиг працевлаштуватись в інше місце, а хтось ще закриває справи. Як триває цей процес – далі у матеріалі.

Тепер Сумський район межує із Роменським. Раніше між ними були ще Лебединський і Недригайлівський. В Недригайлові жителі зміни ще не відчули. Кажуть, як жили, так і живуть.

Через ліквідацію району не буде й місцевої райдержадміністрації. Тут майже 60 чиновників вже тиждень закривають справи.

"Працюю з 27 травня 97 року минулого століття. Я за освітою кадровий військовий, і коли пройшов четверту хвилю мобілізації, то потрапив у свої умови на, які мене навчали, потім повернувся і знову тут працюю. Тому для мене проблеми не має поміняти місце роботи. Збройні Сили у нас потребують кадрів, то у мене зараз дві такі умови, які я можу використати", – розповідає чиновник Микола Дяченко.

Він працює у цій будівлі майже 24 роки. Наталія Майдан у відділі освіти – останніх п’ять

"Залишусь без роботи, тоді й буду шукати. Я не проти, якщо запропонують – піду залюбки", – каже чиновниця Наталія Майдан.

Останній з райдержадміністрації має піти голова.

"Собі ще нічого не підшукую, бо знаю, процес реорганізації довгий, і я буду залишатися поки не будуть підписані акти. Майже всі об’єкти нерухомості – школи, були передані в ОТГ, але є майно, є документація над якою зараз працюють співробітники", – каже голова недригайлівської райдержадміністрації Володимир Діхтяр.

Реорганізація ОТГ на Сумщині: як триває працевлаштування чиновників, що підпали під скороченняСуспільне Суми

Саму будівлю райдержадміністрації віддадуть у власність Недригайлівській тергромаді. Також їй відійде майже все майно адміністрації. Серед того, що вже у власності територіальної громади: первинна медицина, заклади освіти, заклади культури, територіальні центри, будинок школяра, музична школа.

"У нас затверджений штатний розпис, але дуже хотілося б забрати класних спеціалістів, та поки такої можливості немає. У цьому році ми плануємо зробити аудит землі й, я думаю, що це принесе значні кошти в наш бюджет. Якби всі підприємства, які знаходяться тут, у нашій громаді, сплачували податки з доходів фізичних осіб й всі податки тут, то грошей було б у нас більше", – розповідає голова недригайлівської територіальної громади Костянтин Волков.

На цей рік мають 108 млн грн, яких вистачить лише на зарплату і комунальні послуги, на розвиток грошей немає. Недригайлів, за новим територіальним поділом – частина Роменського району.

"Було б логічно, додати хоч по одній особі з Недригайлова й Липової, з тих територій де вони знають, які рішення приймалися сесіями, знають населені пункти, знають проблеми цих територій. Тобто, бажання є ввести додатково дві штатні одиниці. Але поки таких дій, я не вчиняю, бо немає фінансування на утримання апарату районної ради", – говорить голова Роменської райради Іван Яременко.

У місцевому центрі зайнятості для колишніх чиновників поки можуть запропонувати тільки навчання, перенавчання чи підвищення кваліфікації.

"Також розглядається можливість працевлаштування в об’єднані територіальні громади. Далі служба зайнятості готова виплатити одноразову допомогу, якщо зазначені працівники матимуть бажання відкрити власну справу", – розповідає директорка недригайлівської філії Сумського обласного центру зайнятості Алла Ломонос.

На Сумщині у власність територіальних громад, за словами голови облдержадміністрації Василя Хоми, передано 349 із 352 об’єктів. Це заклади освіти, культури, лікарні та інші об’єкти.

Реорганізація ОТГ на Сумщині: як триває працевлаштування чиновників, що підпали під скороченняСуспільне Суми

Триватиме реорганізація 13 районів та їхніх державних адміністрації до квітня. Загалом до кінця року на Сумщині має лишитись тисяча триста чиновників, половина з них – обласна адміністрація, половина – місцеві районні.

Що відомо

  • Нині проблемні об'єкти, зі слів голови облдержадміністрації Василя Хоми, які ще не передали у власність тергромад: Сумська центральна районна лікарня, Роменський центр первинної медико-санітарної допомоги та лікарня та Буринський будинок культури.
  • З початку 2021 року почав діяти новий поділ Сумської області на райони, затверджений Верховною Радою 17 липня 2020 року. Тепер на Сумщині п'ять таких: Сумський, Конотопський, Шосткинський, Охтирський і Роменський. Раніше їх було 18. Подаємо повний перелік громад, які входять до складу новоутворених районів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди