Посуд, кахлі, прикраси, дитячі брязкальця, музичні інструменти та ікони - створює із глини майстриня Вікторія Ніколаєва. За освітою жінка вчитель початкових класів.
Два останніх роки взялась відтворювати ікони. Спочатку писала по склу, далі перейшла на глину. Таких наразі у її доробку близько трьох десятків. Раніше виготовлене демонструвала на виставках, але тепер через карантин все, що створила бачать її друзі і родина, а тепер і глядачі Суспільного.
Оселя Вікторії Ніколаєвої оздоблена картинами, посудом, та іншим начинням, яке вона створила самотужки. Вперше глину до рук, розповідає, взяла більше 20 років тому. Відтоді натворила не на одну виставку, не одну сотню виробів. Спочатку був посуд та музичні інструменти. Далі взялась за кахлі та жіночі прикраси.

Гончарне коло вона крутить не один десяток років, але, розповідає, і тепер, починаючи якийсь виріб, не впевнена, що з того вийде.

Свої вироби Вікторія розмальовує у різних техніках. Переважно, каже, використовує стилі популярні на Поділлі в минулих століттях.

Два роки тому жінка взялась за відтворення ікон. Спочатку писала на склі, далі перейшла на глину.
Сьогодні Вікторія створює “Подільську ікону”. На одну, каже, йде від кількох тижнів до кількох місяців. Починає із замішування глини, далі розкачує її, створюючи ефект полотна. Згодом пререносить малюнок. Потім процес тушування. Висихання і розпис. Згодом випікання, і покриття поливою. До своїх робіт жінка каже, ставиться як до арт обʼєктів.

За майже два роки майстриня створила майже 3 десятки ікон. Одну з них подарувала до монастиря.