Театр в локдауні: чим зараз займаються артисти Хмельницького муздрамтеатру

Театр в локдауні: чим зараз займаються артисти Хмельницького муздрамтеатру

Театр в локдауні: чим зараз займаються артисти Хмельницького муздрамтеатру Колаж : Суспільне

Без вистав і глядачів, але з репетиціями працює Хмельницький обласний музично-драматичний театр імені Михайла Старицького у період локдауну. Артисти готують прем’єру хореографічної вистави «Роксолана» та почали працювати над постановкою за п’єсою Старицького «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці».

Вхід до каси Хмельницького обласного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького зачинений. На дверях висить табличка, на якій зазначено: на період локдауну з 8 по 24 січня театр припиняє показ вистав.

Через локдаун театр має збитки, розповідає Суспільному головний бухгалтер закладу Ольга Андрущишина.

«Через те, що не було вистав і не продавалися квитки, у нас не було доходів. У нас є такі потреби, за які ми маємо сплатити – за телефонні розмови, інтернет. Ми не маємо наразі оцих обігових коштів, тому не можемо зараз заплатити за ці послуги. Тож чекаємо послаблення карантину, щоб ми могли якось проіснувати і пропрацювати хоча б трохи», - каже головний бухгалтер театру.

Не дивлячись на карантин та відсутність вистав, артисти театру продовжують працювати. Зокрема, відбуваються репетиції хореографічної вистави «Роксолана», прем’єру якої готують до 14 лютого, на День усіх закоханих.

«Перевипускаємо хореографічну виставу «Роксолана», вносимо деякі корективи. У нас там додаються нові персонажі. Дуже сподіваємося, що 14 лютого ми зможемо зібрати глядача та презентувати йому цю прем’єру», - каже виконуючий обов’язки головного балетмейстера облмуздрамтеатру ім.М.Старицького Юрій Саввон.

У театрі відбуваються репетиції хореографічної вистави «Роксолана», прем’єру якої готують до 14 лютого. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

У театрі відбуваються репетиції хореографічної вистави «Роксолана», прем’єру якої готують до 14 лютого. Фото: Суспільне. Поділля.

За словами Юрія Саввона, працювати артистам під час карантину важко, але необхідно, аби не втратити форму.

«Двічі на день у нас відбуваються тренувальні репетиції, артисти балету щодня мусять відпрацювати кілька годин біля станка. Якщо ми зараз пропустимо репетиції, то фізично відстанемо і не зможемо випустити виставу у запланований час. Але, звісно, наразі артистам дуже бракує глядача. Доводиться працювати без отих емоцій, які вони отримують під час показу вистав. Коли репертуар не працює на глядача, артисти виходять з форми, як такої, вибиваються з графіку, це психологічно важко», - каже Юрій Саввон.

За словами головного режисера обласного музично-драматичного театру імені Старицького Дмитра Гусакові, він зараз приступає до постановки вистави за п’єсою Михайла Старицького «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці».

«Ще одну постановку готує запрошений за грантовою програмою режисер Дмитро Обєдніков. Він на малій сцені нашого театру почав працювати над постановкою вистави сучасної української драматургії «Очі блакитного собаки», - додає Дмитро Гусаков.

Режисер театру Дмитро Гусаков приступає до постановки вистави за п’єсою Старицького «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці». Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Режисер театру Дмитро Гусаков приступає до постановки вистави за п’єсою Старицького «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці». Фото: Суспільне. Поділля.

У період локдауну, згідно постанови Кабінету міністрів України, робота театрів не заборонена, але заборонені масові заходи, розповідає директор облмуздрамтеатру імені Старицького Андрій Ковальчук.

«Ми не збираємося більше, ніж 7- 8 чоловік. Репетиції великі не проводимо. І, звісно, ми не проводимо роботу з глядачами - жоден будинок культури і жоден театр нас не приймає. Ми теж нікого не приймаємо, адже всі масові заходи наразі заборонені», - каже Андрій Ковальчук.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди