Перейти до основного змісту
Трамп заявив, що може знизити мита для Китаю заради угоди щодо TikTok

Трамп заявив, що може знизити мита для Китаю заради угоди щодо TikTok

Дональд Трамп
Президент США Дональд Трамп під час зустрічі із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Овальному кабінеті Білого дому у Вашингтоні, США, 13 березня 2025 року. REUTERS/Evelyn Hockstein

Президент США Дональд Трамп заявив, що готовий зменшити мита для Китаю, щоб укласти угоду з китайською компанією ByteDance щодо продажу TikTok — застосунку для коротких відео, яким користуються 170 мільйонів американців.

Про це пише Reuters.

ByteDance має час до 5 квітня, щоб знайти не китайського покупця TikTok — інакше додаток буде заблокований у США з міркувань національної безпеки згідно із законом, який мав набути чинності ще в січні 2024 року.

Закон ухвалено через побоювання, що китайське володіння TikTok може призвести до втручання Пекіна у внутрішні справи США або до збору даних про американських громадян.

Трамп сказав, що готовий продовжити квітневий термін, якщо угода не буде досягнута вчасно. Він також визнав важливу роль Китаю у завершенні домовленостей.

«Можливо, я трохи зменшу їм мита чи ще щось, аби це вдалось», — сказав Трамп журналістам.

TikTok наразі не прокоментував цю заяву.

Коли та чому TikTok вирішили заборонити в США

Законопроєкт, який вимагав від ByteDance протягом девʼяти місяців продати TikTok американському власнику, інакше мережу заборонять у США, президент Джо Байден підписав 24 квітня 2024 року. Міністерство юстиції країни визначило, що TikTok становить загрозу "величезної глибини та масштабу" національній безпеці. Мовляв, завдяки цьому застосунку Китай поширює пропаганду, а також використовує спеціальне програмне забезпечення, яке стимулює дітей проводити якнайбільше часу на платформі.

Ще одна вагома причина заборони — уряд КНР нібито може отримати дані користувачів TikTok. Згідно з законодавством Китаю, місцеві компанії мають співпрацювати з державною розвідкою. Шоу Цзі Чу, гендиректор китайської ByteDance, що володіє TikTok, раніше обіцяв, що дані американських користувачів соцмережі будуть недосяжними для Китаю і зберігатимуться на серверах, якими керує сторонній підрядник — компанія Oracle Corp.

Термін, до якого ByteDance має продати TikTok, завершився 19 січня 2025 року. На думку компанії закон, що вимагає її це зробити, порушує принципи захисту свободи слова відповідно до Першої поправки до Конституції США. У грудні 2024-го ByteDance звернулася до Верховного суду Сполучених Штатів з проханням призупинити дію закону. Але 17 січня суд таки підтримав закон.

Як писав Bloomberg, китайська влада розглядає можливість продажу американського підрозділу TikTok Ілону Маску, якщо заборони в США не вдасться уникнути (Компанія ByteDance відмовилася це коментувати).

18 січня менш ніж за дві години до того, як заборона набула чинності TikTok припинив роботу у США. Програма також зникла з App Store від Apple та видає помилку під час завантаження у Google Play. Однак Трамп заявив, що після інавгурації накаже відтермінувати блокування китайської платформи TikTok. Через 12 годин після заборони та через кілька годин кілька годин після заяви Трампа, додаток почав відновлювати роботу у США.

Топ дня
Вибір редакції
На початок