Китай запровадив санкції проти державного секретаря США Майка Помпео та ще 27 громадян країни.
"В останні кілька років деякі антикитайські політики в США, виходячи з власних політичних інтересів, упереджень і ненависті до Китаю, планували та просували низку божевільних дій, ігноруючи інтереси китайського та американського народів, серйозно втручаючись у внутрішні справи Китаю і завдаючи шкоди інтересам Китаю", – йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Китайської народної республіки.
У відомстві наголосили, що уряд "твердо вирішив захищати національний суверенітет, інтереси безпеки та розвитку Китаю".
Окрім Помпео, до санкційного списку потрапили заступник радника експрезидента США Дональда Трампа з національної безпеки Метт Поттінджер, радник Білого дому з питань торгівлі Пітер Наварро, помічник Трампа з національної безпеки Роберт О'Брайєн та головний менеджер передвиборчої кампанії експрезидента США Стівен Беннон.
У заяві МЗС КНР назвало їх відповідальними за кроки, які серйозно порушили суверенітет Китаю.
Усім 28 людям зі списку, а також членам їхніх родин заборонено в'їзд на територію Китаю, зокрема в особливі адміністративні райони Гонконг та Макао. Їм та їхнім компаніям також заборонено працювати з Китаєм.
Що відомо
- Акції китайських компаній China Mobile, China Telecom and China Unicom Hong Kong виключать з торгів на Нью-Йоркській фондовій біржі через зв'язки з китайськими військовими.
- 19 грудня уряд США запровадив торговельні санкції проти 59 організацій Китаю, які підозрюють у порушенні прав людини, викраденні комерційної таємниці та експансії КНР у регіоні.
- Республіканська партія США у травні 2020 року запропонувала накласти на Китай санкції через відмову КНР допомогти у розслідуванні походження коронавірусу.
- Раніше розвідки США, Австралії, Нової Зеландії, Канади і Великої Британії, що входять до альянсу Пʼяти очей, звинуватили китайську владу в тому, що вона свідомо приховувала будь-яку інформацію про коронавірус, а лікарів змушувала мовчати або "зникати". Ще у травні 2020 року республіканська партія США пропонувала накласти на Китай санкції через відмову КНР допомогти у розслідуванні походження коронавірусу.
- Експрезидент США Дональд Трамп підписав наказ про заборону роботи восьми китайських додатків для розрахунків через "загрозу національній безпеці" країни.
- Наприкінці липня президент США Дональд Трамп заявив, що заборонить китайську соцмережу TikTok у Сполучених Штатах Америки.
- 6 серпня Трамп підписав два виконавчі укази, які забороняють проведення будь-яких угод із власником додатка TikTok – компанією ByteDance і її дочірніми підприємствами, а також угод, що стосуються соціальної мережі WeChat, з її власником – китайським інтернет-гігантом Tencent і його "дочками".