У Львові законсервують фрагменти Високого муру XV століття

У Львові законсервують фрагменти Високого муру XV століття

У Львові законсервують фрагменти Високого муру XV століття Фото Центр розвитку нерухомості

У Львові перед будівництвом готелю на площі Міцкевича законсервують фрагменти Високого муру та брукованої дороги XV століття. Роботи на історичному мурі тривають від кінця грудня 2020 року.

Реставратори мають ретельно законсервувати всі виявлені археологами фрагменти й надійно захистити їх на період майбутніх будівельних робіт. Керує роботами реставратор Дірк Брюггеманн-Булгаков.

"Ділянку доведеться розділили на дрібні квадрати і в електронному вигляді зафіксувати усі елементи, які містить кожен такий квадрат. По всій довжині дороги розробили 7 великих шаблонів, які до міліметра відображають профіль поверхні", — каже куратор робіт Дірк Брюггеманн-Булгаков.

У Львові законсервують фрагменти Високого муру XV століттяФото Центр розвитку нерухомості

У Львові законсервують фрагменти Високого муру XV століття

За словами реставратора, каміння, яким була викладена дорога, потребує спеціальної обробки. Загалом їм потрібно законсеравувати 25 тонн брукованого шляху.

Майбутню експозицію розмістять у підвальних приміщеннях готелю, який має намір побудувати компанія "Центр розвитку нерухомості".

"У середні віки уся центральна частина Львова була оточена потужними оборонними мурами-стінами, фактично це було «місто в місті», і незабаром львів’яни й гості міста зможуть побачити елементи цих фортифікацій у їх первісному вигляді",– розповів директор «Центру розвитку нерухомості» Євген Зінов’єв.

У Львові законсервують фрагменти Високого муру XV століттяФото Центр розвитку нерухомості

У Львові законсервують фрагменти Високого муру XV століття

Авторський нагляд проєкту проводить головна архітекторка компанії «Зелемінь». Компанія спеціалізується на реставраційних роботах, реконструкції й пристосуванні споруд та пам’яток архітектури.

Що відомо

  • На площі Міцкевича, 9 розпочали будівництво 25-метрового готелю. Замовником будівництва є компанія «Центр розвитку нерухомості».
  • Навколо майбутнього готелю на площі Міцкевича виник конфлікт. Архітектори та захисники пам'яток стверджують — немає проєкту готелю та не вказано хто відповідає за його будівництво.
  • Ділянка на площі Міцкевича, 9 займає південно-західну частину колишнього міста в мурах. Через неї проходила частина Високого муру, який був збудований у другій половині XIV ст. між Вежами кожум'яків та боднарів.
  • У 2020 році фахівці науково-дослідного центру Інституту археології НАН України «Рятівна археологічна служба» повторно дослідили фрагменти муру, розкриті під час попередніх розкопок, а також деякі нові, що раніше не вдалося розкрити з технічних причин.
Читайте також: На Львівщині мешканці села хочуть відновити закинутий палац кінця XIX століття
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди