У Києві безробітних навчатимуть програмуванню. Які умови

У Києві безробітних навчатимуть програмуванню. Які умови

У Києві безробітних навчатимуть програмуванню. Які умови Associated Press

Кабінет міністрів погодив експериментальний проєкт з професійного навчання зареєстрованих безробітних для потреб роботодавців у сфері ІТ.

Це рішення уряд ухвалив на засіданні 20 січня.

Згідно з проєктом постанови, безробітні зможуть безкоштовно опанувати програмування.

"У зв'язку з обмежувальними заходами, введеними внаслідок поширення COVID-19, зросла кількість безробітних, зокрема за рахунок повернення великої кількості громадян України, які працювали за кордоном, при тому, що українські ІТ-компанії відчувають брак спеціалістів із потрібними навичками", – зазначили ініціатори проєкту.

Постановою планується створити умови для професійного навчання зареєстрованих безробітних та сприяти їхньому подальшому працевлаштуванню у сфері інформаційних технологій. Окрім цього на засіданні уряду був затверджений механізм та порядок експериментального проєкту.

Зазначається, що фінансування експерименту відбуватиметься коштом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Які умови експерименту

Відбір кандидатів на програму буде проводити комісія у Київському міському центрі зайнятості та відбуватиметься він у два етапи після оприлюднення переліку освітніх програм.

На першому етапі проводиться спеціалізоване комп'ютерне тестування, яке затвердить Мінцифри.

На другому етапі комісія вивчатиме документи подані кандидатами з урахуванням результатів тестування та проводити співбесіди. Під час співбесіди з кандидатом комісія має з'ясувати його професійну спрямованість, готовність та мотивацію для навчання та подальшого працевлаштування.

Окрім цього Мінцифрою та роботодавцями будуть відбуватися відбір закладів, які навчатимуть відібраних кандидатів. Зокрема, вартість освітньої програми не має перевищувати 30 тис. грн.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди