Австрійських політиків підозрюють в отриманні вакцини від СOVID-19 поза чергою

Австрійських політиків підозрюють в отриманні вакцини від СOVID-19 поза чергою

Австрійських політиків підозрюють в отриманні вакцини від СOVID-19 поза чергою
. Associated Press

У деяких регіонах Австрії політики та їх родичі могли отримати вакцину від СOVID-19 поза чергою. Федеральний канцлер Себастьян Курц назвав це неприпустимим та ініціював необхідні перевірки компетентними органами.

Як пише національне австрійське інформагентство АРА, у Форарльберзі, Тіролі, Каринтії, Верхній Австрії, Нижній Австрії та Відні зафіксовані випадки, коли щеплення робили пріоритетним групам осіб, зокрема медикам та літнім людям, а політикам, громадським діячам та їх родичам. Відповідні повідомлення вже перевіряють компетентні органи. 

Напередодні у кількох місцевих ЗМІ з'явилися повідомлення про вакцинацію політиків, зокрема мерів містечка Санкт-Георген-ан-дер-Гузен і округу Ебершван. Видання зазначає, що вони отримали дози вакцини поза чергою у будинках для літніх людей попри те, що вони не належали до групи ризику.

Канцлер Себастьян Курц назвав такі дії "моральним розчаруванням".

"Якщо вакцини залишилися, важливо їх швидко використати. Але їх потрібно застосовувати для літніх людей, а не для політиків, їхніх дружин або місцевих знаменитосте", ‒ зазначив він.

За словами представника уряду, надалі Міністерство охорони здоров'я буде все частіше вимагати документацію щодо вакцинації, щоб уникнути повторення таких ситуацій. Канцлер також закликав губернаторів провінцій ініціювати відставки мерів, які отримали вакцини. 

Вакцинація в Австрії є добровільною та безкоштовною. Робити щеплення від коронавірусу у країні розпочали наприкінці грудня. Першими у черзі на отримання вакцини є особи віком від 80 років, мешканці будинків для літніх людей та медики.

Що відомо

  • У Нью-Йорку виявили факти незаконного вакцинування людей від COVID-19 поза чергою. Поліція американського штату почала розслідувати ці випадки.
  • У Німеччині напередодні вакцинації від COVID-19 активізувалися телефонні шахраї, які намагаються виманити у громадян гроші за вакцину, яку країна надаватиме безкоштовно.
На початок