"Зарплати вчителів зростуть уже в січні". Уряд підвищив оклади працівникам бюджетної сфери

"Зарплати вчителів зростуть уже в січні". Уряд підвищив оклади працівникам бюджетної сфери

Оновлено
"Зарплати вчителів зростуть уже в січні". Уряд підвищив оклади працівникам бюджетної сфери Ілюстративне фото, Unsplash

Кабінет міністрів на засіданні 20 січня ухвалив проєкт постанови про підвищення окладів співробітникам бюджетних установ.

"Зарплати вчителів зростуть майже на 20% вже цього місяця. Щойно уряд затвердив нову тарифну сітку для розрахунку зарплат працівникам бюджетних установ", — зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, уряд виділив цього року на зарплати вчителям майже 100 млрд грн. Крім цього, уряд заклав кошти на підвищення зарплат медикам на 30%.

Як зазначено у проєкті постанови "Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", планується установити, що з 1 січня 2021 року посадові оклади (тарифні ставки) розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС Єдина тарифна сітка— 2 670 гривень, а з 1 грудня 2021 року — 2 893 гривні.

Наразі посадовий оклад працівника першого тарифного розряду становить 2225 гривень.

У пояснювальній записці до проєкту зазначено, що з 1 вересня 2020 року співвідношення між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника 1-го тарифного розряду (2225 грн) і мінімальною заробітною платою (5000 грн) складає 44,5%.

"З метою недопущення збільшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника першого тарифного розряду і розміром мінімальної заробітної плати у 2021 році (з 01.01.2021 — 6 000 грн, з 01.12.2021 - 6 500 грн), розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду, на основі якого обчислюються посадові оклади за всіма тарифними розрядами ЄТС, потребує пропорційного перегляду", — зазначено в документі.

Відповідну постанову ухвалили також з метою забезпечення міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці некваліфікованих та кваліфікованих працівників.

Зазначено, що реалізація проєкту акта передбачена ухваленим державним бюджетом на 2021 рік.

Що відомо

  • Наразі мінімальна заробітна плата в Україні становить 6 тисяч гривень, або 214 доларів – це 1,2 долара на годину.
  • З 2021 року в Україні набирають чинності понад 100 законів та постанов. Згідно з показниками нового Держбюджету, мінімальна заробітна плата зросте на 1000 грн. Це призведе і до збільшення пенсій на 300 грн. Швидкі будуть приїздити за новими нормами, а комуналка зросте.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди