"Сам проявив ініціативу". Артем Прима - про включення в заявку на чемпіонат Європи

"Сам проявив ініціативу". Артем Прима - про включення в заявку на чемпіонат Європи

Ексклюзивно
"Сам проявив ініціативу". Артем Прима - про включення в заявку на чемпіонат Європи Facebook, Український біатлон

Ексклюзивний коментар Артема Прими для Суспільне Спорт.

Чемпіонат світу з біатлону в словенській Поклюці розпочнеться уже за три тижні, перша гонка 10 лютого. До старту світової першості українські біатлоністи проведуть етап Кубка світу в Антгольці (інші етап Кубка IBU в Арбері), після чого частина команди відправиться на чемпіонат Європи в Польщу.

Читайте також: Склад збірної України на чемпіонат Європи з біатлону

Артем Прима - один з лідерів чоловічої збірної України - у заявці на континентальну першість. Він виступить з командою "А" в італійському Антгольці, тоді переїде в Польщу, після чого вирушить в Словенію на підготовку до чемпіонату світу.

Євро в польських Душники-Здруй буде для Артема Прима десятим у кар'єрі. Уперше на континентальній першості він виступав у 2009 році. Усього на чемпіонатах Європи 33-річний Артем провів 29 гонок, в яких виграв 7 медалей (3 "золота", 3 "срібла" та 1 "бронзу").

Суспільне Спорт поспілкувалося з Артемом Примою після оголошення складу України на чемпіонат Європи, розпитали його про участь в цьому старті, а також підготовку до етапу Кубка світу.

  • Як відреагував на включення в заявку на чемпіонат Європи?

"Я сам проявив ініціативу - хотів туди поїхати. Ми поговорили з тренером, прийшли до висновку, що це нормально. Треба і для країни, і для себе виступити як на чемпіонаті світу, так і на чемпіонаті Європи чи України, чи етапах Кубка світу. Треба виступати всюди.

Усі хочуть, аби ми добре виступили. Подивимося, як буде, ми готуємося. У польських Душники-Здруй я був один раз, це було дуже давно влітку. Узимку ніколи там не був, новий стадіон для мене: цікаво як там. Мені цікаво пробігти на чемпіонаті Європи".

  • Чи не буде проблемою перепад висот між Антгольцом, Душники-Здруй та ПоклюкоюАрена в Антгольці - на висоті 1634 м, в Душники-Здруй - 650 м, в Поклюці - 1347 м.?

"Тренери дивилися цей момент. Між чемпіонатом Європи та чемпіонатом світу буде невелика пауза. Якщо все добре, переїжджаємо в Поклюку, там у нас буде можливість 7-8 днів побути на висоті. Я думаю, що це все має бути добре".

  • Очікування від етапу в Антгольці?

"Погода тут стандартна, як завжди: багато снігу, мороз. Коли в Альпах сніг - тут гарно. Плани на етап, як на будь-який інший, налаштовуєшся на хороші результати у першу чергу. Дай бог, щоб все склалося.

Результат в естафеті, як усі хороші старти, додав мотивації та впевненості у собі. У цьому аспекті краще стали себе почувати як я, так і хлопці. Але одного старту мало - треба закріпляти такими хорошими результатами, показувати саме таку стабільність, і тоді взагалі буде класно".

Читайте також: Кубок Націй з біатлону 2020/21: таблиця після шостого етапу, позиції України
  • У програмі Антгольцу та чемпіонату Європи є індивідуальна гонка. Як її бігти?

"Індивідуальна гонка мені не подобається, це найдовша гонка в біатлоні. Тут треба дуже чітко зібратися на стрільбу, переключатися щоразу з ходу на стрільбу, бо потрібно працювати без промахів. Не люблю її бігати, вона важка і фізично, і морально.

Але є така дисципліна, ми її бігаємо, по-іншому ніяк. Усе одно налаштовуєшся, виходиш на старт, працюєш.

Моя найкраща індивідуальна гонка? На Євро [2011] в Ріднау, я тоді виграв її у свій другий рік в дорослому біатлоні. Добре пам'ятаю цю гонку, це була моя перша медаль на чемпіонатах Європи. Тоді зі мною на подіумі був росіянин Устюгов та болгарин Красімір Анєв. А ще в гонці змагався точно Антон Шипулін".

Календар етапу №7 Кубка світу. Антхольц–Антерсельва, Італія

  • Четвер, 21 січня, 15:15. Жінки, індивідуальна гонка (15 км)
  • П'ятниця, 22 січня, 14:15. Чоловіки, індивідуальна гонка (20 км)
  • Субота, 23 січня, 14:10. Жінки, мас-старт (12,5 км)
  • Субота, 23 січня, 16:05. Чоловіки, естафета (4х7,5 км)
  • Неділя, 24 січня, 13:00. Жінки, естафета (4х6 км)
  • Неділя, 24 січня, 15:45. Чоловіки, мас-старт (15 км)
Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортТеніс