Готують виступи онлайн, репетирують нові вистави та створюють реквізит. Так полтавські театри працюють під час посиленого карантину. Вихованці аматорського театру «Малафея» збираються виступати за допомогою інтернет-платформи. А в обласному театрі ляльок працюють над тим, щоби зустріти глядачів у залі.

Під час карантину артисти молодшої групи аматорського театру «Малафея» влаштовують онлайн-репетиції. Діти готують прем’єру вистави «Хуха-Моховинка». Матвій Гудз виконує роль одного із головних героїв – Хо.
"Коли в цій казці дід рубає сосну, то я повинен сказати, що біда, що нашу хатинку руйнують", каже Матвій Гудз, який грає Хо.
Виступатимуть артисти теж онлайн – на інтернет-платформі 22 січня.
"По описах, оці Хухи і Хо живуть в тісних невеличких кімнатках і наші віконечка теж як такі кімнатки. Ми відштовхуючись від такої концепції, почали розвивати її", говорить менеджерка театру Малафея Людмила Вітенко.

Людмила Вітенко каже: готувалися до прем’єри два місяці. Вбрання та декорації діти вигадували самі. У виставі задіяли два склади артистів.
"Дивлячись на сам формат збоку, не здається, що це досить складно. Але діти протягом двох місяців опанували не тільки текст і навчилися основам акторської майстерності, а ще вчилися працювати зі світлом, зі звуком. У таких умовах, коли немає вибору, ми знайшли, я так думаю, непогану альтернативу", розповідає менеджерка театру Малафея Людмила Вітенко
Працюють попри карантин і в обласному театрі ляльок. Готують декорації, реквізит та нові ляльки, а також проводять репетиції.
"У нас планується 5 прем’єр – це «Звірі в одежині», «Марічка та ведмідь», «Італійська казка», «Новорічні пригоди», а також літературно-мистецьке дійство «Жіноча доля», каже керівник літературно-драматургічної частини театру Владислав Могилат.

На сцені актори театру працюють над прем’єрою проєкту до дня народження Лесі Українки. У ньому поєднали хореографію, декламацію, а також відтворять уривок із драматичної поеми «Камінний господар».
"Кожна актриса, яка буде читати якийсь уривок з її творчого доробку, уособлює в собі або її дитячі роки, або її вже кохання, або її відчуття постійної боротьби з хворобою", говорить актриса-ляльковод Юлія Шустова.
"Моя була ідея, схема. А мої колеги-актори долучилися і мені дуже приємно, що вони проявляють ініціативу, доповнюють, фантазують", пояснює артистка обласного театру ляльок Наталія Тимощук.

У сусідньому залі триває репетиція вистави для найменших глядачів «Півтори жменьки»
"Це вистава, яку дуже люблять маленькі діти. І стільки там добра, тепла і є над чим подумати. Невеличка роль мами, але вона настільки ніжна, добра і потрібна. Кажуть, що маленьких ролей не буває, тому мені дуже захотілося зіграти маму", каже артистка обласного театру ляльок Марфа Буторіна.
Через карантин дохід театру зменшився у десять разів, каже директорка Тетяна Вітряк. Відтак, робота закладу не окупається без сторонньої фінансової допомоги.
"Театр в попередні роки мав можливість заробити 3 мільйона гривень, а за минулий рік ми працювали тільки частинку новорічної кампанії і три вистави показали у вересні, коли була можливість у нас. І театр заробив 300 тисяч всього", каже директорка театру ляльок Тетяна Вітряк.