"Ранкова роса" відзначає 20 років. Чим відомий колектив з Рівного

"Ранкова роса" відзначає 20 років. Чим відомий колектив з Рівного

Ексклюзивно
"Ранкова роса" відзначає 20 років. Чим відомий колектив з Рівного фото надане Іванною Новак

Рівненському зразковому дитячому гурту традиційного поліського співу "Ранкова роса" виповнилось 20 років. Гурт створювався на базі школи № 28. Набір дітей і перші заняття почались з листопада 2000 року, а перший виступ відбувся 19 січня 2001-го. Ця дата і є днем офіційного заснування колективу.

Тоді ж провели конкурс на кращу дитячу назву й визначили, що це буде "Ранкова роса”. Суспільне вирішило пригадати, чим запам'ятався цей колектив.

Чим займається "Ранкова роса"

Учасниками колективу є учні 1-11 класів, які поділяються на чотири вікові групи.

"Ранкова роса" відзначає 20 років. Чим відомий колектив з Рівного

Очільники "Ранкової роси" ставлять за мету, аби діти успадкували традиційну поліську манеру піснеспіву в умовах міського середовища. А також – пропагували і поширювали традиційну народну культуру.

Сім'я керівників

Керівниками гурту є Алла та Юрій Ковальчуки.

"Ранкова роса" відзначає 20 років. Чим відомий колектив з Рівного

У період канікул вони з дітьми організовують фольклорно-етнографічні експедиції у північні райони Рівненської області, там записують пісенний матеріал, спілкуються зі старожилами, збирають народний одяг і атрибутику, вчаться традиційним ремеслам.

У січні 2018-го "Ранкову росу" знімали у рубриці "БазаМуз" на Суспільному

Юрій Ковальчук родом з колишнього Рокитнівського району, дружина з Дубровицького. У інтерв'ю Суспільному пан Ковальчук розповідав, що і досі на півночі області вдається зібрати новий матеріал.

"Їдемо додому в гості і щоразу привозимо новий матеріал. Здається, скільки вже писано-переписано. Але знаходяться люди, які дають цікаву інформацію. Слава Богу, що є ще такі люди, першоджерела, носії", – казав Юрій Ковальчук.

Як відгукуються випускники

Суспільне поспілкувалось із двома випускниками "Ранкової роси". Обидва кажуть: ніколи не жалкували, що присвятили частину життя поліському співу.

"Ранкова роса" відзначає 20 років. Чим відомий колектив з Рівного

Іванна Новак була у колективі майже дев'ять років.

"Ранкова роса" відзначає 20 років. Чим відомий колектив з РівногоІванна Новак

"Ти бережеш українські традиції, пісні, які забуваються. Це дуже цінно. Ми заколядовували гроші і за ці гроші їздили на фестивалі і в Україні, і за кордон. Ми з колективом дружимо ще до цього часу. А Юрій і Алла Ковальчуки були для нас як другі батьки, особливо, коли ми на тривалий час їздили за кордон", – розповідає Іванна.

Павло Дем'янчук пішов у "Ранкову росу" з другого класу, колективу він присвятив майже вісім років.

"Ранкова роса" відзначає 20 років. Чим відомий колектив з РівногоПавло Дем'янчук

"Це мене розкрило краще, допомогло в комунікації з людьми і забрало страх сцени. Далі це розвинулось, професія з цим пов'язалась. Дали мені квиток у життя, якщо так сказати. Хлопцям було складніше в тому плані, що серед однолітків це не вважалось, скажімо так, круто. Хтось ходив на бокс, на змагання, а ми ходили і співали. Але ми не звертали на це увагу і ніколи не шкодували про те, що робимо", – розповідає Павло.

"Ранкова роса" відзначає 20 років. Чим відомий колектив з РівногоПавло Дем'янчук на цьому фото крайній зліва

Що за плечима в колективу

"Ранкова роса" – неодноразовий лауреат, дипломант та учасник всеукраїнських і міжнародних фестивалів традиційної народної культури, список усіх нагород доволі довгий. Суспільне виокремить деякі з них:

  • участь у звіті творчих колективів Рівненської області в м. Києві (2004 р., 2009 р., Національний палац "Україна");
  • Гран-прі V Міжнародного молодіжного фестивалю традиційної народної культури "Древлянські джерела" (21-25 серпня 2005 р., м. Рівне);
  • переможець рейтингу "Гордість міста" в номінації "Кращий колектив культури та мистецтва 2006 року" (2006 р., м. Рівне);
  • лауреат ХV Всеукраїнського фестивалю духовних піснеспівів "Від Різдва до Різдва" (31.01-2.02. 2008 р., м. Дніпропетровськ);
  • Гран-прі та володар 1-го місця обласного етнофестивалю "Вифліємська зірка" (2011, 2012, 2013, 2014, 2016 рр., м.Рівне);
  • лауреат I премії Фестивалю повстанської пісні "Козацькі зустрічі на Покрову" (2012р., с. Пересопниця);
  • лауреат І та ІІ премії ХІІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики "Червона рута" у жанрі українського автентичного фольклору (2013р., м. Київ);
  • лауреат І та ІІ премії обласного фестивалю патріотичної пісні "Поліська січ" (2014, 2015 рр., м. Рівне).
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди