Понад 3 млрд грн: газові компанії на Харківщині підрахували борги

Понад 3 млрд грн: газові компанії на Харківщині підрахували борги

Понад 3 млрд грн: газові компанії на Харківщині підрахували борги

Жителі Харківщини заборгували компанії "Харківгаз збут" за постачання газу три мільярди гривень. Про збитки у розмірі 192 млн грн звітує і газорозподільне підприємство "Харківгаз".

Станом на 1 січня 2021 року клієнти підприємства "Харківгаз збут", яке постачає природний газ 950 тисячам осель на Харківщині, заборгували три мільярди гривень — це на 300 мільйонів гривень більше у порівнянні з початком попереднього року, повідомили у пресслужбі компанії.

Газорозподільне підприємство "Харківгаз", яке обслуговує 450 тисяч жителів Харківської області, повідомило про збитки у сумі 192 млн грн.

Читайте також: Тарифні протести на Харківщині: підстави подорожчання, реакція споживачів і влади.

Така сума утворилася, оскільки більше половини від отриманих за послугу коштів компанія направляє на закупівлю обсягів газу для технологічних потреб, пояснили на підприємстві "Харківгаз".

"Впродовж другого півріччя 2020 року ціна на газ зросла на 54%, в той час, як в минулорічному тарифі на розподіл його вартість на третину нижчою. За рахунок суттєвої різниці в ціні газу та вартістю газу, закладеною в тарифі АТ "Харківгаз" компанія за підсумками 2020 року отримала збитки в сумі 192 млн грн", — йдеться у повідомленні компанії.

Що відомо

  • Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів. Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні 18 січня. Воно діятиме тимчасово, до кінця карантину або до завершення опалювального сезону.
  • Клієнтами "Нафтогазу" на Харківщині стали близько 10 тисяч споживачів.
На початок