В Україні оновили алгоритм тестування на COVID-19. Зміни передбачають, що тестування на коронавірус робитимуть людям з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції, тоді як раніше тестували пацієнтів лише з симптомами COVID-19 та пневмонії.
Про це йдеться у роз’ясненні Національної служби здоров'я України (НСЗУ).
Зазначається, що відбір матеріалів для тестування та їх транспортування до лабораторного центру МОЗ тепер входить до пакету з надання медичної допомоги на первинній ланці. Ця послуга є безоплатною для пацієнта з підозрою на COVID-19.
Водночас в НСЗУ зазначили, що у першому кварталі цього року не буде пакету послуг для мобільних бригад, що беруть матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на COVID-19. Натомість Центри надання первинної меддопомоги створюють пункти тестування.
"Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги мають можливість домовитися між собою та створити спільні пункти тестування або мобільні бригади", — говориться у роз’ясненні.
До пакету первинної медичної допомоги також додали скринінгове обстеження. Йдеться про тестування методом експрес-діагностики — швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування.
Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять:
- людям з підозрою на коронавірус;
- людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;
- пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;
- особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне розповсюдження коронавірусу.
Що відомо
- Міністерство охорони здоров’я цього тижня оновило алгоритм тестування на наявність коронавірусу.
- Станом на ранок 16 січня в Україні зареєстровано 7 729 нових випадків захворювання на COVID-19, одужали 9 792 особи, померли — 144 особи.
- Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що медичні заклади України повністю забезпечені тестами на виявлення COVID-19 та можуть робити до 100 тисяч тестувань на добу.