Конституційний суд перевірить постанову Ради про укрупнення районів

Конституційний суд перевірить постанову Ради про укрупнення районів

Конституційний суд перевірить постанову Ради про укрупнення районів УНІАН

Конституційний Суд відкрив провадження у справі щодо конституційності постанови Верховної Ради про утворення та ліквідацію районів.

Про це повідомила представниця парламенту у КСУ Ольга Совгиря ("Слуга народу") у Facebook.

"Ухвалою колегії суддів Конституційного Суду відкрито конституційне провадження у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-ІХ за конституційним поданням 49 народних депутатів України від 20.10.2020", ‒ написала вона.

Подання щодо визнання неконституційною постанови Верховної ради "Про утворення та ліквідацію районів" за підписом 49 депутатів надійшло до Конституційного суду 20 жовтня. Автори подання стверджують, що:

  • врегульовуючи питання територіального устрою постановою, а не законом, Верховна рада хоч і діяла в межах наданих їй повноважень, але не у спосіб, який вимагає Конституція України ;
  • у зв'язку з укрупненням районів фактично відбулося реформування адміністративно-територіального устрою держави, наслідком чого стало позбавлення реальної доступності громадян до правосуддя, оскільки важливими елементами доступності суду як інституції є територіальна наближеність суду;
  • з прийняттям постанови Верховна Рада також створила правову невизначеність щодо територіальної юрисдикції місцевих судів.

Окрім уповноважених представників в особах лідерки партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко та нардепа фракції “Батьківщина” Сергія Власенка, документ підписали ще 47 депутатів з різних груп та фракцій, серед яких, зокрема, Олексій Гончаренко, Артур Герасимов, Володимир В'ятрович, Сергій Шахов, Олександр Сухов, Ілля Кива, Григорій Суркіс та інші.

Що відомо

  • 17 липня Верховна рада прийняла постанову про ліквідацію та утворення районів. Постанова передбачала утворення 138 укрупнених районів. Голосування відбувалося під крики "ганьба" від народних депутатів, а Юлія Тимошенко одразу назвала рішення неконституційним і пообіцяла звернутися в Конституційний суд.
  • 20 жовтня до Конституційного суду надійшло подання 49 народних депутатів щодо визнання неконституційною постанови Верховної ради "Про утворення та ліквідацію районів". Авторами конституційного подання є лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко та нардеп фракції “Батьківщина” Сергій Власенко. Крім того, подання підписали ще 47 народних депутатів з інших фракцій.
  • Як зазначили в суді, народні депутати не мають претензій до повноважень Верховної ради ліквідовувати та утворювати райони, але вважають, що таке рішення має прийматися у вигляді закону, а не постанови.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди