Нова Зеландія залучила собак до діагностики смертельної хвороби дерев

Нова Зеландія залучила собак до діагностики смертельної хвороби дерев

Нова Зеландія залучила собак до діагностики смертельної хвороби дерев New Zealand Ministry For Primary Industries/

Нова Зеландія почала використовувати собак для виявлення смертельної хвороби, яка руйнує стародавні дерева каурі на Північному острові. Собаки можуть виявити хворобу за секунди, а не за тижні, як це відбувається під час досліджень.

Як повідомляє The Guardian, команда з біобезпеки міста Окленд понад рік навчала чотирирічного британського спрингер-спаніеля Піпа і п'ятирічниого ягдтер'єра Маухая винюхувати відмирання каурі.

Собаки були обрані з урахуванням їх віку та досвіду, і вони дійсно продемонстрували здатність виявляти хворобу за лічені секунди, тоді як у дослідників це займало шість тижнів.

Керрін Джонсон з дресерованою собакоюBryan Lowe/Auckland council

Керрін Джонсон з дресерованою собакою

Радниця з біобезпеки Окленда Керрін Джонсон заявила, що собаки стали першими у світі, які навчилися виявляти відмирання каурі, що поширюється іншими деревами лише за допомогою підошв туристів або лап тварин.

Як повідомляє міністерство первинної промисловості Нової Зеландії, ліків від цієї хвороби не існує, і деревам загрожує "функціональне зникнення" попри те, що у 2018 році країна створила робочу групу для боротьби з розповсюдженням хвороби.

"Тепер у нас є дві собаки, які тестують зразки ґрунту, взяті з кущів, і винюхують хворобу каурі. Ми досі працюємо над встановленням порогу ґрунту, на якому повинен знаходитися зразок, щоб собака могла вловити хворобу", — сказала Джонсон.

Департамент охорони природи також використовує собак для винюхування інтродукованихІнтродуковані, також чужорідні, адвентивні, або алохтонні види — види живих організмів, що перебувають у складі неродинних їм угруповань, види за межами своїх природних ареалів. Частіше за все термін вживається для видів, що навмисно або випадково завезені на нове місце в результаті людської діяльності. шкідників, таких як щури, миші і горностай, а також деяких форм інтродукованої рослинності.

Вважається, що собачі носи в 40 разів чутливіші за людські, тому собки можуть навчитися ігнорувати інші патогени і запахи, які підкидають їм дресирувальники. Для цього собак нагороджують лише за те, що вони винюхують відмирання каурі. За словами Джонсона, на цьому етапі собак не можна використовувати в лісі, оскільки ризик поширення хвороби дуже високий.

Що відомо

  • Дослідники з Університету Іллінойсу (США) з'ясували, що кліматична криза з часом викличе майже повсюдне зниження вологості у міських регіонах світу. Водночас висадка дерев у містах може пом'якшити підвищення температури.

Читайте також

В Японії планують запустити в космос супутник з дерева

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди