Нова Зеландія почала використовувати собак для виявлення смертельної хвороби, яка руйнує стародавні дерева каурі на Північному острові. Собаки можуть виявити хворобу за секунди, а не за тижні, як це відбувається під час досліджень.
Як повідомляє The Guardian, команда з біобезпеки міста Окленд понад рік навчала чотирирічного британського спрингер-спаніеля Піпа і п'ятирічниого ягдтер'єра Маухая винюхувати відмирання каурі.
Собаки були обрані з урахуванням їх віку та досвіду, і вони дійсно продемонстрували здатність виявляти хворобу за лічені секунди, тоді як у дослідників це займало шість тижнів.

Керрін Джонсон з дресерованою собакою
Радниця з біобезпеки Окленда Керрін Джонсон заявила, що собаки стали першими у світі, які навчилися виявляти відмирання каурі, що поширюється іншими деревами лише за допомогою підошв туристів або лап тварин.
Як повідомляє міністерство первинної промисловості Нової Зеландії, ліків від цієї хвороби не існує, і деревам загрожує "функціональне зникнення" попри те, що у 2018 році країна створила робочу групу для боротьби з розповсюдженням хвороби.
"Тепер у нас є дві собаки, які тестують зразки ґрунту, взяті з кущів, і винюхують хворобу каурі. Ми досі працюємо над встановленням порогу ґрунту, на якому повинен знаходитися зразок, щоб собака могла вловити хворобу", — сказала Джонсон.
Департамент охорони природи також використовує собак для винюхування інтродукованихІнтродуковані, також чужорідні, адвентивні, або алохтонні види — види живих організмів, що перебувають у складі неродинних їм угруповань, види за межами своїх природних ареалів. Частіше за все термін вживається для видів, що навмисно або випадково завезені на нове місце в результаті людської діяльності. шкідників, таких як щури, миші і горностай, а також деяких форм інтродукованої рослинності.
Вважається, що собачі носи в 40 разів чутливіші за людські, тому собки можуть навчитися ігнорувати інші патогени і запахи, які підкидають їм дресирувальники. Для цього собак нагороджують лише за те, що вони винюхують відмирання каурі. За словами Джонсона, на цьому етапі собак не можна використовувати в лісі, оскільки ризик поширення хвороби дуже високий.
Що відомо
- Дослідники з Університету Іллінойсу (США) з'ясували, що кліматична криза з часом викличе майже повсюдне зниження вологості у міських регіонах світу. Водночас висадка дерев у містах може пом'якшити підвищення температури.