У Києві підтвердили два завізних випадки захворювання на тропічну малярію. Її діагностували у киян, які повернулися з Танзанії.
"За першу декаду січня 2021 року в м. Києві зареєстровано два завізні випадки тропічної малярії у киян, які здійснювали туристичну подорож до Об’єднаної Республіки Танзанія у грудні 2020 року - січні 2021 року", - повідомили у пресслужбі Київського міського лабораторного центру МОЗ.
У центрі зазначили, що хвороба характеризується коротким інкубаційним періодом та тяжким перебігом.
"Необхідно пам’ятати про смертельну небезпеку малярії, проводити особисту хіміопрофілактику захворювання за схемою (прийом протималярійного препарату здійснюється один раз на тиждень за один тиждень до виїзду, протягом всього терміну перебування на небезпечній території та 4 тижні після повернення) та заходи особистого захисту від укусів комарів", - зазначили медики.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у 2019 р. кількість випадків захворювання на тропічну малярію у світі становила 229 мільйонів. Від хвороби померли 409 тисяч осіб. 50% всіх випадків захворювання малярією відбулось у шести африканських країнах: Нігерії, Демократичній Республіці Конго, Об'єднаній Республіці Танзанія, Нігер, Мозамбік, Буркіна-Фасо.
Що за хвороба
Малярія - це інфекційне захворювання, яке спричинюють найпростіші з роду плазмодіїв. Вона передається людини після укусів комарів роду Anopheles, так званих "малярійніх комарів". Перебіг хвороби супроводжується гарячкою, ознобом, потінням, збільшенням розмірів селезінки, збільшенням розмірів печінки та анемією.
Симптоми малярії не є специфічними, тому необхідно при будь-якому підвищенні температури в перші 3 роки після приїзду з ендемічної зони проводити специфічне обстеження на малярію. Так само потрібно досліджувати кров на малярію під час гарячка тривалістю понад 5 діб, якщо її не можна пояснити клінічно.