Хорватія посилила обмеження допуску українців. Кому дозволено в'їзд

Хорватія посилила обмеження допуску українців. Кому дозволено в'їзд

Хорватія посилила обмеження допуску українців. Кому дозволено в'їзд AP

Хорватія запровадила спеціальні епідемічні заходи до осіб, які прибувають з інших країн, де поширюється новий штам коронавірусу. Ці обмеження, серед інших, стосуються й громадян України, які відтепер не мають права на в’їзд в Хорватію з туристичною метою.

Про це повідомляє посольство України у Хорватії.

За рішенням хорватського уряду, у тому числі і громадяни України, які прибувають до Хорватії з країн, де поширюється новий штам коронавірусу, при в’їзді повинні пред’явити негативний результат ПЛР-тесту (дійсний 48 год.). В іншому випадку вони будуть змушені піти на 14-денну самоізоляцію.

Самоізоляцію можна зменшити до 7 днів за умови здачі ПЛР-тесту власним коштом на території Хорватії (після 7 днів самоізоляції) і якщо тест буде негативний.

Водночас громадяни України, які в’їжджають в Хорватію з невідкладних особистих причин (похорон, лікування), мають право в’їхати без наявного негативного результату ПЛР-тесту за умови, що вони залишать територію країни протягом 12 годин з моменту в’їзду.

Також громадяни України, які планують в'їжджати до Хорватії з метою здійснення волонтерської діяльності на територіях, які постраждали від землетрусу (Сісачко-Мославачка жупанія, частина Загребської та Карловацької жупаній), мають право в’їхати до країни без наявного негативного результату ПЛР-тесту за умови попереднього дозволу Штабу цивільного захисту Хорватії.

Інші умови в’їзду громадян України до Хорватії у період дії обмежувальних заходів залишаються без змін.

Деякі громадяни України, які постійно проживають в Україні, можуть в’їжджати в Хорватію за виняткових підстав, зокрема потрапити до Хорватії можуть:

  1. Медичні працівники, дослідники у галузі охорони здоров’я, працівники по догляду за людьми похилого віку.
  2. Прикордонники.
  3. Працівники у транспортній галузі.
  4. Дипломати, співробітники міжнародних організацій, військові, працівники поліції, працівники в гуманітарній сфері та особи цивільного захисту при виконанні своїх службових обов'язків.
  5. Особи, які подорожують транзитом.
  6. Особи, які подорожують з метою навчання.
  7. Моряки.
  8. Особи, які подорожують з невідкладних особистих / сімейних причин (похорон родича, прийом у лікаря), ділових причин (наявність запрошення від приймаючої сторони) чи мають інші економічні інтереси.

Особам, вказаним у пунктах 1, 7 і 8, буде дозволено в’їзд у Хорватію за наявності негативного результату ПЛР-тесту, дійсного 48 годин, або за умови в’їзду з обов’язковим проходженням самоізоляції до здачі відповідного ПЛР-тесту в Хорватії та отримання негативного результату.

Заборона не поширюється на громадян України, які мають дійсну посвідку на проживання в країнах ЄС за умови пред’явлення при в’їзді в Хорватію негативного результату ПЛР-тесту отриманого не пізніше ніж за 48 годин до в'їзду (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на прикордонний перехід), або з обов’язковим проходженням самоізоляції до здачі відповідного ПЛР-тесту в Хорватії та отримання негативного результату.

Особи, які прямують територією Хорватії транзитом, повинні залишити територію країни протягом 12 годин з моменту в’їзду.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди