У Хмельницькому з 1 січня запрацювали тринадцять пунктів забору біоматеріалів для безкоштовного ПЛР-тестування. Усі вони відкриті на базі амбулаторій сімейної медицини в обласному центрі.
Про це Суспільному розповів начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міськради Борис Ткач.
За його словами, тест роблять безкоштовно та за наявності підозри на COVID-19 у пацієнта. Тестування здійснюють за направленням сімейного лікаря.
Хмельничанка Ніна Черес прийшла на прийом до сімейного лікаря амбулаторії загальної практики сімейної медицини №3 , що у мікрорайоні Гречани, через погане самопочуття.
«Температури у мене не має, але є якась слабкість. От прийшла, хочу взяти направлення на отой ПЛР-тест, аналіз, аби взнати, чи все в мене добре», - каже жінка.
П’ять пунктів забору біоматеріалу для ПЛР-тестування облаштовані в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини №2, розповідає директорка КП «Хмельницький міський центр ПМСД №2» Людмила Головко.
«У нас є зручне місце забору ПЛР-тестів на території міської поліклініки №1, де зараз тимчасово розташовані три амбулаторії. На території поліклініки №2 є ще дві амбулаторії і там також відкрито пункт забору ПЛР-тестів. Плюс додатково облаштовано ще три пункти в наших трьох амбулаторіях – на вулиці Курчатова, на вулиці Зарічанській, 30 та на вулиці зарічанській, 34/1. Нас влаштовує, що пункти забору біоматеріалів на ПЛР-тести розташовані у наших амбулаторіях, тому що пацієнт, який прийшов з ознаками респіраторного захворювання чи з підозрою на коронавірус, одразу з кабінету лікаря скеровується на пункт забору ПЛР-тестів», - каже Людмила Головко.
За словами директорки КП «Хмельницький міський центр ПМСД №1» Валентини Гесаль, у їхніх амбулаторіях налічується вісім пунктів забору ПЛР-тестів.
«У нас в амбулаторії, що знаходиться на вулиці Гастело, 12, ми намагаємося дотримуватися розподілу пацієнтів. У нас тут два входи, ми розмежовуємо людей і в часі, і в просторі. Пацієнти очікують на свою чергу на вулиці. В принципі, за годину наші медсестри справляються з відбором аналізів. Від 5 січня, коли пункт забору ПЛР-тестів у нас почав працювати, ми уже зробили 352 забора біоматеріалу», - каже Валентина Гесаль.
ПЛР-тестування за направленням лікаря наразі безкоштовне, каже начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач.
«Направлення від лікаря на ПЛР-тест дають хворим з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції та контактним особам хворих на коронавірус. З одного боку зараз збільшується спектр тестувань, збільшуються можливості щодо відбору біоматеріалів. З іншої сторони зменшується принцип самоізоляції пацієнтів, бо вони усе одно мають підійти в пункт забору і здати тест на ПЛР», - каже Борис Ткач.
За його словами, виїжджати до пацієнтів додому мобільні бригади, які здійснюють забір ПЛР-тестів, будуть лише до певних категорій пацієнтів - інвалідів 1-ї групи, людей похилого віку і дітей до 10 років.
Що відомо
- У Хмельницькій області створено понад 50 пунктів, куди хворих на COVID-19 спрямовують сімейні лікарі. Про це на брифінгу 6 січня повідомив керівник Хмельницького регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з коронавірусною інфекцією Юрій Корева.
- У Хмельницькому визначили 13 пунктів, де тестуватимуть містян з підозрою на COVID-19. Тестування проводитимуть методом ПЛР за направленням сімейного лікаря. Про це Суспільному розповів заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш.
Читайте також
- Поширення COVID-19 на Хмельниччині: де 13 січня зафіксували нові випадки