Чехія та США знялися з чемпіонату світу з гандболу за добу до старту. Усе через коронавірус

Чехія та США знялися з чемпіонату світу з гандболу за добу до старту. Усе через коронавірус

Доповнено
Чехія та США знялися з чемпіонату світу з гандболу за добу до старту. Усе через коронавірус facebook.com/czechhandball

Мінус дві збірні за добу до початку змагань.

Чоловічий чемпіонат світу - найбільша подія у гандболі з початку пандемії коронавірусу. Його вирішили не переносити, натомість були скасовані кваліфікаційні змагання, а команди на турнір відібрали за світовим рейтингом (тому в України шансів потрапити на чемпіонат світу не було).

На змагання, які розпочнуться в Єгипті, планували впустити глядачів - до 20% місткості арен. Однак за чотири дні до старту Міжнародна федерація гандболу змінила рішення: усі матчі пройдуть за порожніх трибун.

І це була не остання новина напередодні старту чемпіонату світу.

Рівно за добу до першого матчу збірна Чехії на спеціальній прес-конференції заявила про зняття з турніру. Сталося це через спалах коронавірусу всередині команди, яка готувалася до змагань.

Відповідальний за збірні Чехії Даніель Курда так пояснив рішення федерації:

"Це одне з найважчих рішень, яке я приймав у кар'єрі. Три фактори відігравали роль для мене:

  • 17 гандболістів з 21-го у заявці не можуть змагатися;
  • команда залишилася без тренерів (захворів не тільки головний, але з асистент);
  • підготовка була суцільною імпровізацією, ми не могли тренуватися.

Перші два фактори - головні причини, чому ми прийняли це рішення. Ми прагнули зробити усе, але нереально. Це критична ситуація, станом на зараз ми не могли б навіть заявити достатню кількість гравців на матчі".

Як повідомили на прес-конференції, 12 членів збірної Чехії інфіковані коронавірусом, ще п'ять - мають проблеми зі здоров'ям.

"Ми оцінили [виїзд на чемпіонат світу] як азартну гру з людським здоров'ям, а також ризиком для імені чеського гандболу", - заявив президент федерації Ярослав Хвальний.

Для Чехії цей чемпіонат світу мав стати першим за 16 років - востаннє чехи грали на мундіалі у 2005 році.

Рішення щодо зняття було прийнято зранку, за день до старту турніру. Та водночас чехи упевнені, що ніяких санкцій з боку Міжнродної федерації щодо них не буде.

"Фінальне рішення було прийняте зранку. Близько 13:00, після підтвердження від організаторів, ми прийшли до висновку, що не бачимо жодного світлу в кінці тунелю", - Хвальний.

Замість Чехії на чемпіонат світу потрапила Північна Македонія - це перша країна у списку запасних, який склала Міжнародна федерація гандболу.

Чехія - не єдина команда зі спахалом коронавірусу

Проблема Чехії - не унікальна перед стартом чемпіонату світу. У збірній США - 18 інфікованих гандболістів.

ОНОВЛЕНО: Після публікації матеріалу стало відомо, що США теж вирішили знятися з турніру. Попри попередні заяви, що команда відправиться на чемпіонат світу з 12-ма гравцями. Команду США замінить Швейцарія.

"Ми віримо, що це оптимальний варіант для довготривалого зростання гандболу в США", - йдеться у заяві США.

Читайте також: Чому США теж знялася з чемпіонату світу

США, як й інші країни, потрапили на чемпіонат світу без кваліфікації. Для США це мала бути перша участь в чемпіонаті світу з 2001 року, тобто за останніх 20 років.

Що відомо про чемпіонат світу

  • Чоловічий чемпіонат світу з гандболу триватиме з 13 по 31 січня у Єгипті.
  • Усього на чемпіонаті світу змагатиметься 31 країна, а також "Команда російської федерації гандболу". Це буде перший чемпіонат світу після рішення CAS про дискваліфікацію Росію від міжнародних змагань.
  • Чинні чемпіони світу - Данія.
  • Україна двічі змагалася на чемпіонаті світу - у 2001 та 2007 роках.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс